MARATON KLAS

„OBCOŚĆ, PRÓŻNOŚĆ, MIŁOŚĆ, CZYLI… „LALKA” BOLESŁAWA PRUSA”

LUTY 2016

Zadaniem zespołu klasowego jest przedstawienie dowolnego fragmentu „Lalki” B. Prusa w formie teatralnej. Treść inscenizowanego fragmentu musi być wierna oryginałowi, najlepiej aby wybrać fragmenty dialogowe – maksymalny czas występu wraz z ustawieniem scenografii 15 minut.

Ocenie podlegać będzie gra aktorów, oryginalność inscenizacji, reżyseria, scenografia. Maratonowy festiwal teatralny odbędzie się w dniach 17,18,19 lutego 2016.

Zgłoszenia klas biorących udział w tej konkurencji do dnia 12 lutego p. Barbarze Gruszce

KLASOWE SELFIE

Aparaty w ruch. Pokażcie się nam na ciekawej fotce!

Każda klasa może dostarczyć maksymalnie 3 zdjęcia klasowego selfie, wywołane lub wydrukowane w formacie A4.

Termin mija 5 lutego.

STYCZEŃ 2016

Świąteczne dekoracje

GRUDZIEŃ 2015

Święta tuż, tuż i chyba zgodnie z oczekiwaniami, tym razem rywalizujemy o tytuł najładniej udekorowanej klasopracowni.

Liczymy na Waszą pomysłowość

STAN RYWALIZACJI

KONKURENCJA LISTOPADA

W ramach konkurencji listopadowej Waszym zadaniem będzie najbardziej wiarygodne i sensowne tłumaczenia tekstu w języku niemieckim - szczegóły u wychowawców.

LISTOPAD 2015

PAŹDZIERNIK 2015

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny pt. MEDYTACJE OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II NA PODSTAWIE „TRYPTYKU RZYMSKIEGO” (jest to konkurencja MARATONU KLAS na październik).

PODSUMOWANIE MARATONU KLAS 2014/2015

Maraton klas w roku szkolnym 2014/2015 zakończony!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękną rywalizację.

Wiadomo - zwycięzca jest tylko jeden. Jednak to kim się staliście przez ten rok – bezcenne i z pewnością zaprocentuje w Waszym dalszym życiu.

Podsumowując:

• zebraliśmy 997,17 zł i ofiarowaliśmy osobom potrzebującym wsparcia;
  • zebraliśmy 172,1 kg nakrętek, by pomóc Mateuszowi;
  • wyłoniły się talenty aktorskie, malarskie i artystyczne.

Oto laureaci tegorocznej edycji:

• I MIEJSCE - klasa I TB - łącznie 219 pkt.
  • II MIEJSCE - klasa II TB – łącznie 218 pkt.
  • III MIEJSCE – klasa I TA – łącznie 209 pkt.

Zwycięzcom GRATULUJEMY klasa I TB otrzymuje 200 zł.

Życzymy udanych wakacji.

CZERWIEC 2015

Konkurencje maja i czerwca

MAJ 2015

Maj przebiega pod hasłem „JESTEM W DOBRYM MIEJSCU”, czyli frekwencja klasy za miesiąc maj.

Z kolei w czerwcu sprwdzimy „MĄDROŚĆ ŻYCIOWĄ ZAPISANĄ W KSIĘGACH”, czyli wypożyczenia książek klasy za cały rok szkolny 2014/2015.

NAKRĘTKOMANIA - podsumowanie

W kwietniu zbieraliśmy plastikowe nakrętki dla Mateusza Dziergwy z Joanki.

Oto podsumowanie akcji:

Zebraiśmy 172,1 kg !

• I MIEJSCE - II TB – 36,9 kg - 25 pkt
  • II MIEJSCE - I TB – 34,9 kg – 24 pkt
  • III MIEJSCE – I TA- 26 kg – 23 pkt
  • IV MIEJSCE – 3 a – 15,8 kg - 22 pkt
  • V MIEJSCE – III TB – 14,7 kg – 21 pkt
  • VI MIEJSCE – 1b – 13,7 kg – 20 pkt
  • VII MIEJSCE – 2a- 11,3 kg- 19 pkt
  • VIII MIEJSCE – 2f – 5,8 kg – 18 pkt
  • IX MIEJSCE – 1e – 5,4 kg – 17 pkt
  • X MIEJSCE – 3c – 3,1 kg – 16 pkt
  • XI MIEJSCE – 2e – 2,3 kg – 15 pkt
  • XII MIEJSCE – 2c – 2,2 kg – 14 pkt

DZIĘKUJEMY ZA WASZE ZAANGAŻOWANIE RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!

KWIECIEŃ 2015

Najładniejszy stroik wielkanocny

MARZEC 2015

W konkurencji marcowej na najładniejszy stroik wielkanocny wygrały klasy:

• I miejsce klasa IITB - 25 pkt
  • II miejsce klasa I TA - 24 pkt
  • III miejsce klasa I TB - 23 pkt

Gratulujemy

Szkolny Festiwal Teatralny

Dnia 10 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Festiwal Teatralny, który był równocześnie styczniową konkurencją Maratonu Klas. Zespoły klasowe przygotowały inscenizacje dowolnego fragmentu „Dziadów” Adama Mickiewicza.

I miejsce zajęła klasa I TA odgrywając II część „Dziadów”. Osoby grające w przedstawieniu: Guślarz – Dariusz Żłobiński, Chór – Katarzyna Mąka, Marta Janicka, Magda Parzonka, Aniołek Józio – Karol Wróbel, Aniołek Rózia – Karolina Sadomska, Widmo – Radosław Wróbel, Kruk – Justyna Kacała, Wrona – Agata Sołtysiak, Wieśniacy – Filip Pawelec, Marcin Pietrzyk, Młodzieńcy – Fabian Łydka, Sebastian Wiśniewski, Dziewczyna – Ania Droździel, Dziewczyna w trumnie – Andżelika Możdżanowska, Reżyseria - Jystyna Kacała, Scenografia – Filip Nowak, Joanna Kmiecik.

II miejsce zajęły dwie klasy: 2a odgrywając III część „Dziadów” – fragment Sen Senatora i I TB odgrywając IV część „Dziadów”.

Wszystkim wykonawcom gratulujemy osiągnięcia wspaniałych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.

10 LUTEGO 2015

„MIŁOŚĆ RZĄDZI ŚWIATEM”

LUTY 2015

Zadanie polega na sporządzeniu „KARTKI WALENTYNKOWEJ”

Oceniana będzie oryginalność pomysłu, estetyka i treść walentynki.

Prace należy oddać do 13.02.2015r. p. Barbarze Gruszce.