ARCHiWUM SPORTOWE

Do końca roku szkolnego

0 dni

Wywiadówka za:

wkrótce dni

 

Finały województwa wielkopolskiego w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych

7 PAŹDZIERNIKA 2015

Anna Matysiak, Joanna Stręk-Poszwa

W środę 07. 10. 2015 r. w Poznaniu na stadionie Olimpii odbyły finały województwa wielkopolskiego w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach uczestniczyli finaliści rejonów z całego województwa wielkopolskiego.

Naszą szkołę w skoku wzwyż reprezentował Jakub Michalski, który z wynikiem 180 cm uzyskał II miejsce w województwie.

Filip Latusek w biegu na 200 m z czasem 24,10 sek. wywalczył V miejsce, warto dodać, że w tej konkurencji rywalizowało ze sobą ponad 20 zawodników. Natomiast sztafeta 4x100 m. w składzie: Filip Latusek, Dawid Marciniak, Tomasz Lenort, Krystian Bartkowiak uplasowała się na IV miejscu.

Jest to wielki sukces naszych uczniów! Gratulujemy osiągniętych wyników, tym bardziej, że pierwszy raz w historii szkoły do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się tylu zawodników. Niestety Paweł Barczak ze względu na kontuzję nie mógł startować w biegu na 100 m, liczymy, że w przyszłym roku również on zakończy swoje zmagania lekkoatletyczne finałem wojewódzkim.

 

Finał Rejonu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce

30 WRZEŚNIA 2015

Anna Matysiak, 30 września 2015

W środę - 30 września na stadionie Stali w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Finał Rejonu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce LICEALIADA). W zawodach uczestniczyła młodzież z rejonów: ostrowskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego, krotoszyńskiego, kaliskiego i pleszewskiego. Medaliści w konkurencjach indywidualnych oraz po dwie sztafety uzyskali awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w środę 7 października w Poznaniu. Miło na poinformować, iż z naszej szkoły miejsca na podium i tym samym awans uzyskali: Paweł Barczak - III miejsce na 100m, wynik 11,56; Filip Latusek - III miejsce na 200m, wynik 24,78; Jakub Michalski - II miejsce skok wzwyż, wynik 1,85m; sztafeta 4×100m: Tomasz Lenort, Filip Latusek, Paweł Barczak, Dawid Marciniak - II miejsce, wynik 46,41

Dziewczyny i chłopcy dzielnie walczyli nie tylko z przeciwnikiem ale i z chłodem oraz z lekkim przeziębieniem. Tym bardziej gratulujemy wyników!

opiekunowie: Anna Matysiak, Joanna Stręk-Poszwa

 

Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców

17 WRZEŚNIA 2015

Anna Matysiak, 17 września 2015

Dzisiaj, tj. 17 września na stadionie KOSiR-u odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców. W upalnym słońcu rywalizowała ze sobą młodzież z trzech szkół powiatu kępińskiego. Zawody rozpoczęły następujące konkurencje: bieg na 100 m, pchnięcie kulą, skok wzwyż oraz rzut oszczepem. Następnie biegi na 200m, 400m, 800m, 1500m oraz 3000m. Dalej sztafety 4x100m i sztafeta szwedzka, a całe zawody zakończył skok w dal.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli wiele miejsc na podium i awansowali tym samym do kolejnego, rejonowego etapu, który odbędzie się pod koniec września. A oto medaliści powiatu: Barczak Paweł - II miejsce - 100m; Latusek Filip - I miejsce - 200m Strąk Jakub - III miejsce - 800m; Konieczny Mateusz - I miejsce - 1500m Piędzioch Kamil - I miejsce - 3000m; Sutowicz Kamil - III miejsce - 3000m Michalski Jakub - I miejsce - skok wzwyż; Lenort Tomasz - I miejsce - skok w dal Latusek Maciej - I miejsce - pchnięcie kulą; Piędzioch Kamil - III miejsce - pchnięcie kulą Zimoch Dominik - III miejsce - rzut oszczepem; Lenort Tomasz, Latusek Filip, Barczak Paweł, Marciniak Dawid - I miejsce - sztafeta 4x100m Gruszka Daria - II miejsce - 100m; Glińska Patrycja - III miejsce - 800m Pieczonka Roksana - II miejsce - pchnięcie kulą.

 

Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców

9 WRZEŚNIA 2015

Anna Matysiak, 9 września 2015

Dziś na stadionie KOSiR-u, odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięło udział czterdziestu uczniów. Najlepsi w poszczególnych dyscyplinach wezmą udział w Mistrzostwach Powiatu w LA, które odbędą się już 17.09.15r. A dziś najlepsze wyniki uzyskali: Dawid Marciniak - 100m (11.90); Kamil Tomaszewski - 200m (27.17); Radosław Wróbel -400m (59.67); Mateusz Konieczny - 1500m; Bartłomiej Owczarek- 1500m (5.23); Kamil Piędzioch - 3000m (11.33); Krystian Bartkowiak - skok w dal (5,60m); Kamil Peksa - pchnięcie kulą(9,50m); Jakub Michalski - skok wzwyż (1,80m); Jolanta Warzecha - pchnięcie kulą (7,00m); Paulina Sarnowska - 100m (15.13).

 

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Dziewcząt

19 MAJA 2015

Joanna Stręk-Poszwa, 19 maja 2015

Dnia 19 maja 2015 r. w Baranowie na boisku "Orlik" odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. W rywalizacji brało udział sześć drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu kępińskiego.

Naszą szkołę reprezentowały: Dorota Stróżyńska kl. 1a, Monika Wojciechowska kl. ITB, które w finale przegrały z reprezentacją LO i zajęły IV miejsce oraz Agata Woźniak kl. III TB i Iwona Marek kl. 2b, które uplasowały się na V pozycji.

Mistrzostwa w Biegach Przełajowych

18 MAJA 2015

Anna Matysiak, 18 maja 2015

Dnia 18 maja br. na terenie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół w Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, w których uczestniczyła młodzież z trzech szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Starty odbywały się w dwóch grupach wiekowych: klasy pierwsze biegły oddzielnie, natomiast klasy drugie i trzecie razem. Dziewczęta miały do pokonania dystans 1500 m a chłopcy 2000 m. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę osiągnęli znakomite wyniki i awansowali do kolejnego etapu, który odbędzie się w czerwcu w Żerkowie.

Wyniki naszych uczniów:

Dominika Pawliczek kl.1b - II miejsce w roczniku 1998

Mateusz Konieczny kl.1a - II miejsce w roczniku 1998

Kamil Piędzioch kl.II TA - I miejsce w roczniku 1997-96

Aleksander Pawlak kl. 3a - II miejsce w roczniku 1997-96

Opiekunowie: Anna Matysiak, Lechosław Kępa

 

Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej (Orlik) – Licealiada 2014/2015

10 KWIETNIA 2015

Paweł Falszewski, 10 kwietnia 2015

W dniu 10 kwietnia 2015 roku na boisku "Orlika" w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju uczestniczyły trzy reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu.

W pierwszym meczu reprezentacja ZSP Nr 1 w Kępnie wygrała 2:1 z reprezentacją LO Nr I w Kępnie. W drugim meczu zawodnicy z ZSP Nr 2 w Kępnie zdecydowanie wygrali ze "Starym Ogólniakiem" 5:1. W meczu o pierwsze miejsce reprezentanci ZSP Nr 2 w Kępnie wygrywając z reprezentacją ZSP nr 1 w Kępnie 3:1 uzyskali tytuł mistrza powiatu na rok szkolny 2014/2015.

W XVI Licealiadzie najlepszym zawodnikiem został Patryk Słupianek z ZSP Nr 1 w Kępnie. Za najlepszego bramkarza został uznany Wojciech Biniosek, a za najlepszego strzelca Filip Latusek, obaj z ZSP Nr 2 w Kępnie. Pamiątkową statuetkę dla najlepszej drużyny, dyplomy, piłki do piłki nożnej dla każdej z uczestniczących drużyn wręczył w imieniu Starosty Kępińskiego Witolda Jankowskiego Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie Andrzej Jóźwik.

Naszą szkołę z dumą reprezentowali: Wojciech Biniosek, Mateusz Gola, Tomasz Lenort, Jakub Kowalik, Paweł Barczak, Filip Latusek, Dominik Zimoch, Patryk Lorek, Fabian Gandecki, Patryk Werner i Patryk Bąk.

 

Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju Chłopców

30 MARCA 2015

Anna Matysiak, 30 marca 2015

W dniach 27-28.03.2015r. w Swarzędzu odbył się Finał Wielkopolski w unihokeju chłopców w ramach XVI Licealiady, w którym nasza drużyna zajęła V miejsce w składzie: Klein Karol III TC (kapitan), Wabnic Szymon 3d (bramkarz), Kemski Daniel 2e (bramkarz), Gąszczak Tomasz III TC, Górecki Bartłomiej III TC, Tomaszewski Kamil I TB, Pregiel Dawid 3f, Mielczarek Filip I TB, Drapiewski Marcin II TA, Chmiel Miłosz II TA, Peska Kamil II TA, Ptak Dawid 2f .

Drużyna naszej szkoły zajęła bardzo wysokie miejsca w trzech etapach rozgrywek:

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu (13.02.2015r.) - tytuł najlepszego zawodnika zdobył Klein Karol, najlepszego bramkarza Wabnic Szymon i najlepszego strzelca Gąszczak Tomasz.

I miejsce w Mistrzostwach Rejonu (18.03.2015r.) - tytuł najlepszego zawodnika zdobył Klein Karol, najlepszego bramkarza Wabnic Szymon, najlepszego strzelca Gąszczak Tomasz i Pregiel Dawid.

W finale w Sawrzędzu wzięło udział 8 najlepszych zespołów z województwa, które zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa A: Swarzędz, Kępno, Gniezno, Złotów

Grupa B: Konin, Nowy Tomyśl, Poznań, Wolsztyn

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 • I - ZS 1 Swarzędz,
 • II - LO Gniezno,
 • III - Wolsztyn,
 • IV - Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego Poznań,
 • V - ZSP nr 2 Kępno,
 • VI – II LO Konin,
 • VII – Nowy Tomyśl,
 • VIII - Złotów.

 

 

VI Halowy Turniej Piłki Nożnej Klas Gimnazjalnych Powiatu Kępińskiego o Puchar Dyrektora Szkoły ZSP Nr 2 w Kępnie

25 MARCA 2015

Anna Matysiak, 25 marca 2015

Dnia 25 marca br. w naszej szkole odbył się po raz VI Halowy Turniej Piłki Nożnej Klas Gimnazjalnych Powiatu Kępińskiego o Puchar Dyrektora Szkoły ZSP Nr 2 w Kępnie.

Do turnieju przystąpiło 7 szkół: z Mikorzyna, Krążkowych, Mroczenia, Baranowa, Opatowa, Lasek oraz Gimnazjum Nr 2 z Kępna. Oficjalnego otwarcia dokonał Dyrektor szkoły Andrzej Kowalczyk.

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach i trwały po 12 minut każdy.

Zwycięzcami zostali:

 • I miejsce - Gimnazjum z Mroczenia,
 • II miejsce - Gimnazjum z Mikorzyna,
 • III miejsce - Gimnazjum Nr 2 z Kępna.

Dodatkowo przyznano następujące wyróżnienia:

 • Najlepszy bramkarz - Bartosz Rybak (Bralin),
 • Najlepszy strzelec - Jakub Strąk (Mroczeń),
 • Najlepszy zawodnik - Łukasz Gajewski (Mikorzyn).

Na zakończenie turnieju każda drużyna otrzymała pamiątkowe zdjęcia, dyplomy oraz piłkę, a za uzyskanie I miejsca dodatkowo puchar.

Rozgrywki przebiegały w przyjaznej atmosferze więc mamy nadzieję, że gimnazjaliści będą mile wspominać naszą szkołę.

 

Finał Rejonu Kaliskiego w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców

18 MARCA 2015

Anna Matysiak, 18 marca 2015

W dniu 18 marca 2015 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbył się Finał Rejonu Kaliskiego w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W kategorii chłopców do turnieju przystąpiły dwie drużyny: z Pleszewa oraz reprezentacja naszej szkoły.

Nasi chłopcy nie dali szans reprezentantom Zespołu Szkół Technicznych z Pleszewa wygrywając 7:1. Wszystkie wyróżnienia najlepszego strzelca, zawodnika i bramkarza otrzymali również nasi uczniowie.

W kolejnym tygodniu reprezentacja naszej szkoły wraz z opiekunem Jolantą Musiał, będą uczestniczyć w dwudniowym Finale Wojewódzkim w Unihokeju, który odbędzie się w Swarzędzu.

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Chłopców

6 MARCA 2015

Anna Matysiak, 6 marca 2015

W dniu 6 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Chłopców.

Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce.

W kategorii chłopców rozegrano trzy mecze gdzie wyniki prezentowały się następująco:

 • ZSP Nr 1 – ZSP Nr 2 2:0 (25:10, 25:18)
 • LO Nr I – ZSP Nr 2 2:0 (25:18, 25:21)
 • ZSP Nr 1 – LO Nr I 2:0 (25:20, 25:23)

Opiekunem naszej drużyny był Lechosław Kępa.

 

Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców

13 LUTEGO 2015

Anna Matysiak, 13 lutego 2015

Dnia 13 lutego br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców. Do rozgrywek przystąpiły reprezentacje z naszej szkoły oraz z ZSP Nr1. Każdy mecz składał się z trzech tercji trwających 10 min. z 2 min. przerwami. Dziewczęta, pomimo dużego zaangażowania, niestety przegrały swój mecz z ZSP Nr1 i zajęły II miejsce. Chłopcy natomiast, początkowo grając bardzo nerwowo i przez to mało skutecznie, wygrali w znakomitym stylu z reprezentacją ZSP Nr1 wynikiem 6-0 i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek. Tytuły najlepszego zawodnika, strzelca oraz bramkarza przypadły również naszym chłopcom, i tak:

Najlepszy bramkarz- Szymon Wabnic,

Najlepszy zawodnik - Karol Klein,

Najlepszy strzelec - Tomasz Gąszczak,

Skład drużyny dziewcząt: Kinga Psuja (III TC), Anna Gzik (III TB), Justyna Kacała (I TA), Joanna Kmiecik (I TA), Monika Wojciechowska (I TB), Patrycja Moś (I TB), Patrycja Gąszczak (2b), Nicola Gąszczak (2b), Kinga Kaczmarzyk (2b), Marta Korpys (2b).

Opiekun: Anna Matysiak

Skład drużyny chłopców: Szymon Wabnic (3d), Daniel Kemski (2e), Karol Klein (III TC), Tomasz Gąszczak (III TC), Bartłomiej Górecki (III TB), Dawid Pregiel (3f), Kamil Tomaszewski (I TB), Filip Mielczarek (I TB), Miłosz Chmiel (II TA), Kamil Peksa (II TA), Tomasz Witek (I TB), Dawid Ptak (2f).

Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców

10 LUTEGO 2015

Grzegorz Markiewicz, 10 lutego 2015

Nasza drużyna zajęła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce Chłopców. Jesteśmy bardzo zadowoleni w wyniku, gdyż po pierwszym meczu z ZSP Nr 1, który przegraliśmy bardzo wysoko 36:12 Wówczas nasza drużyna nie funkcjonowała dobrze w obronie, a także dyspozycja rzutowa odbiegała od normalności. W drugim meczu graliśmy z LO Nr 1, które wcześniej pokonało ZSP Nr1 36:25 i nasz mecz był już naprawdę bardzo fajny. Chłopaki z naszej szkoły walczyli jak lwy. Wynik końcowy 24:24 i potrzebna była dogrywka. Kibice zgromadzeni na trybunach przecierali oczy ze zdumienia, gdyż każdy nas skazywał na pożarcie. Chłopaki nasi walczyli jak jedna pięść na boisku i przegraliśmy w dogrywce 28:26, gdzie mieliśmy akcję na remis, która niestety zakończyła się pudłem.

Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt

5 LUTEGO 2015

Joanna Stręk-Poszwa, 5 lutego 2015

Dnia 5 lutego 2015r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt w ramach XVI Licealiady 2014/2015. W rywalizacji brały udział trzy szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu. I miejsce zajęły zawodniczki z LO Nr I w Kępnie, II miejsce drużyna ZSP Nr 1 w Kępnie, reprezentantki naszej szkoły zajęły III miejsce.

W skład drużyny wchodziły: Patrycja Gąszczak (kl.2b), Marta Janicka, Andżelika Możdżanowska, Małgorzata Moś, Karolina Madalińska, Justyna Kacała (kl. ITA), Monika Wojciechowska (kl. ITB), Dorota Stróżyńska (kl. 1a), Anna Gzik (kl. IIITB), Agata Gawędzka (kl. IITA). Dziewczętom gratulujemy sportowego ducha walki i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Halowa Piłka Nożna- finał wojewódzki

11 GRUDNIA 2014

Paweł Falszewski, 11 grudnia 2014

Dnia 11 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Halowej Piłce Nożnej w ramach „XVI Licealiady 2014/2015”. Do rozgrywek przystąpiło osiem drużyn. Rozgrywki w grupach odbywały się systemem „każdy z każdym”. Po meczach eliminacyjnych przystąpiono do spotkań półfinałowych gdzie gospodarz zawodów pokonał 2:0 zespół CKZ i U ze Złotowa.

Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Poznaniu zwyciężył reprezentację z Kalisza również 2:0. Finał o III miejsce to potyczka pomiędzy Kaliszem a Złotowem. Lepsi okazali się zawodnicy z Kalisza wygrywając ostatecznie 2:1. Finał o pierwsze miejsce okazał się szczęśliwy dla drużyny z Pozniania bowiem po bezbramkowym pojedynku skutecznie wykonywali rzuty karne, wygrywając 2:0. Najlepszym zawodnikiem został Oskar Kozłowski z Poznania, bramkarzem Wojciech Biniosek z Kępna, a statuetka dla najlepszego strzelca powędrowała do Złotowa.

I miejsce - ZSE nr 1 Poznań

II miejsce - ZSP nr 2 Kępno

III miejsce ZSP nr3 Kalisz

Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej

6 LISTOPADA 2014

Paweł Falszewski, 6 listpada 2014

W dniu 6 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej. W zawodach uczestniczyły wszystkie szkoły powiatu kępińskiego, tj. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie, Liceum Ogólnokształcące w Kępnie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie.

Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce i awansowała do kolejnego etapu rozgrywek. Również tytuł króla strzelców, najlepszego bramkarza oraz najlepszego zawodnika powiatu otrzymali uczniowie naszej szkoły.

Skład naszej drużyny: Fabian Gandecki, Filip Latusek, Marcin Ogorzelski, Patryk Werner, Witold Mierzchała, Patryk Bąk, Patryk Lorek, Wojciech Biniosek, Patryk Łydka, Hubert Górecki, Jakub Kowalik, Tomasz Lenort, Paweł Barczak.

I miejsce ZSP Nr 2 Kępno 6 pkt. (6:2)

II miejsce LO Kępno 1 pkt. (4:5)

III miejsce ZSP Nr 1 Kępno 1 pkt. (2:5)

Najlepszy zawodnik - Jakub Kowalik (ZSP Nr 2 Kępno)

Najlepszy bramkarz - Wojciech Biniosek (ZSP Nr 2 Kępno)

Król strzelców - Tomasz Lenort (ZSP Nr 2 Kępno)

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

27 PAŹDZIERNIKA 2014

Grzegorz Markiewicz, 27 października 2014

Dnia 27 października 2014 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej. Zawody przeprowadzono w ramach "XVI Licealiady 2014/2015". Do turnieju przystąpiły trzy reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. W pierwszym meczu LO Nr I w Kępnie uległo reprezentacji gospodarzy turnieju ZSP nr 2 w Kępnie z wynikiem 5:9. Kolejny pojedynek to spotkanie naszej reprezentacji i reprezentacji ZSP Nr 1 w Kępnie. Po bardzo wyrównanej grze i wielkich emocjach, mecz zakończył się remisem 12:12.

Pojedynek pomiędzy sąsiadami czyli "Starego" i "Nowego" Ogólniaka miał wyłonić Mistrza Powiatu na rok szkolny 2014/2015. Od początku meczu reprezentacja ZSP Nr 1 w Kępnie prowadziła spotkanie ustalając wynik na swoją korzyść 24:8. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Latusek z ZSP Nr 2 w Kępnie.

Podsumowując turniej wszystkim uczestniczącym zespołom wręczono w imieniu Starosty Kępińskiego pamiątkowe statuetki, dyplomy i piłki do piłki ręcznej.