Archiwum 2013/2014

2 czerwca 2014

KURS: Sekretarka z językiem angielskim

Termin zakończenia kursu to 27.06.2014.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą podjąć pracę w charakterze sekretarki.

Program kursu obejmuje zajęcia teoretyczne zawodowe i język angielski.

Ponadto uczestnicy odbywają praktykę jako sekretarki w firmach i instytucjach powiatu kępińskiego.

26 maja 2014

KURS DLA INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU

Zakończyliśmy wiosenną edycję kursu dla INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU.

Kurs trwał 2 miesiące i obejmował zagadnienia dotyczące pedagogiki i psychologii, metodyki i praktyki metodycznej, organizację szkolenia praktycznego oraz prawo pracy, a także komunikację interpersonalną.

W kursie uczestniczyło 11 osób.

Kolejna edycja planowana jest na październik 2014r.

maj 2014

KURS PRZYGOTOWUJĄCY

Zakończyliśmy kurs przygotowujący do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Kurs obejmował zajęcia teoretyczne z przedmiotów ogólnych (bhp, prawo pracy, przedsiębiorczość itp.) i zawodowych typowych dla danej branży.

W tej edycji kursu uczestnicy kształcili się w następujących zawodach: tapicer, rzeźnik-wędliniarz, cukiernik, elektryk oraz mechanik pojazdów samochodowych.

Kurs miał na celu przygotowanie do egzaminu zawodowego dającego kwalifikacje zawodowe.

Przypominamy, że tego typu kursy prowadzimy we wszystkich zawodach.

14 kwietnia 2014

Rozpoczęliśmy 250 godzinny kurs "Szwaczka w tapicerstwie".

Termin zakończenia kursu 30 maja 2014r.

25 lutego 2014

Rozpoczynamy nabór na kurs "Obsługi kasy fiskalnej i terminala płatniczego".

17 lutego 2014

MATURA ZA PIĘĆ DWUNASTA

Przyjmujemy zgłoszenia na kurs przygotowująco-powtórkowy do matury z matematyki w zakresie podstawowym.

Kurs obejmuje 15 godzin ćwiczeń z próbnymi arkuszami maturalnymi.

Terminy i godziny do ustalenia z prowadzącym.

Koszt kursu: 90 zł

To taniej niż korepetycje!

14 lutego 2014

Przyjmujemy zgłoszenia na kurs SPAWACZA metodą MAG spoiną pachwinową.

Kurs przeznaczony dla osób pełnoletnich. Uczestnik po ukończeniu nabywa uprawnienia państwowe.

Czas trwania szkolenia ok. 15 dni.

Szkolenie zakończone jest egzaminem teoretycznym i praktycznym wg wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Uczestnicy po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu otrzymują „Zaświadczenie o ukończeniu kursu” oraz Świadectwo Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza i Książeczkę Spawacza. Egzamin i  zdobyte uprawnienia są zgodne z normami europejskimi zatem umożliwiają podjęcie pracy zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej.

Szkolenie odbywać się będzie w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie.

13 lutego 2014

Dziesięć osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kępnie uczestniczy w kursie „Robotnik budowlany”.

Szkolenie finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa.

Zajęcia teoretyczne jak i warsztaty odbywają się w naszym Centrum, gdzie uczestnicy wykonują podstawowe prace budowlane. Praktykę natomiast odbywają w kępińskich firmach budowlanych.

Kurs kończy się 27 lutego 2014r.

12 lutego 2014

Trwa kurs „SZWACZKA W TAPICERSTWIE”, w którym uczestniczy 12 osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kępnie.

Celem szkolenia jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników do uzyskania kompetencji i kwalifikacji na stanowisku szwaczka w tapicerstwie. Uczestnicy część teoretyczną i warsztaty praktyczne odbywają w naszym Centrum, natomiast zajęcia praktyczne są realizowane w rzeczywistych warunkach pracy w okolicznych firmach tapicerskich.

Kurs potrwa do 18 marca 2014r.

15 stycznia 2014

Ogłaszamy nabór na podstawowy kurs spawacza metodą MIG.

Termin składania zgłoszeń mija 17.02.2014r.

10 grudnia 2013

Dzisiaj w naszym centrum odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa w powiecie kępińskim pod hasłem "Decydujmy Wspólnie". Jej organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

25 listopada 2013

Dziś rozpoczęliśmy kurs E-sklep, jak stworzyć od podstaw i prowadzić sklep internetowy.

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z aplikacjami służącymi do tworzenia i zarządzania sklepem internetowym.

Zleceniodawcą kursu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie - realizator projektu „Siłę mam dzięki Wam, ale radzę sobie sam… - budowanie lokalnego systemu wsparcia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. CKU- organizator kursu

18 listopada 2013

Dziś rozpoczęliśmy KURS BUKIECIARSTWA organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie i realizowany w ramach projektu „Siłę mam dzięki Wam, ale radzę sobie sam... - budowanie lokalnego systemu wsparcia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Termin zakończenia kursu to 29.11.2013r.

15 listopada 2013

Dnia 15 listopada odbyło się szkolenie okresowe w zakresie bhp dla pracowników młodocianych.

październik/listopad 2013

W terminie od 28 pażdziernika do 12 listopada br. odbywał się kurs sprzedawcy z obsługą kasy fiskalnej.

Kurs organizowany był w ramach projektu „Skuteczne wsparcie”, przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kępnie.

15 października 2013

Dziś rozpoczęliśmy kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu.

wrzesień 2013

Szkolenie w zakresie: „Operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC” dla osób bezrobotnych skierowanych przez Urząd Pracy.

Szkolenie ma na celu teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników do obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

Zajęcia teoretyczne realizowane są w naszym CKU, natomiast praktykę uczestnicy odbywają w firmie „Propart Sp. z.o.o.” z Mianowic.

Kurs obejmuje tematykę z zakresu materiałoznawstwa, rysunku – zawodowego, technologii obróbki oraz obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

Proponujemy zainteresowanym kolejne edycje kursu.

Centrum Kształcenia Ustawiczengo w Kępnie

ul. Przemysłowa 10c