ARCHiWUM 2015/2016

Do końca roku szkolnego

0 dni

Wywiadówka za:

wkrótce dni

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP Nr 2 w Kępnie

14 PAŹDZIERNIKA 2015

Dorota Tokarek

W ZSP Nr 2 w Kępnie dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie były podziękowania, życzenia i nagrody.

Dzień 14 października jest we współczesnej Polsce obchodzony jako dzień upamiętniający dokonania Komisji Edukacji Narodowej. To polskie święto oświaty zwane potocznie Dniem Nauczyciela. Na uroczystą galę przybyli: starosta kępiński Witold Jankowski, przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Stanisław Baliński, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie Iwona Rataj, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.

Dyrektor szkoły Andrzej Kowalczyk podziękował nauczycielom za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, życzliwość i serdeczność oraz „...za to także, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa.” W dalszej części swojego wystąpienia dyrektor zwrócił uwagę na wartość dobrego nauczyciela mówiąc: Współczesny polski nauczyciel to człowiek wszechstronnie wykształcony.(...)To pracownik poświęcający się swej pracy - świadom misji, jaka spoczywa na jego barkach. (...) to osoba, która jest fachowcem w swej dziedzinie(...) jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającą się ilością obowiązków, rosnącymi potrzebami szkoły i uczniów. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych, niebanalnych rozwiązań. Dziękuję Państwu, że tacy właśnie jesteście. Podziękowania i życzenia popłynęły również od zaproszonych Gości. Zgodnie z tradycją podczas apelu odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy przyrzekali sumiennie wypełniać swe obowiązki.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznawane są nauczycielom różnorodne nagrody i odznaczenia. Nagrodą Dyrektora zostali wyróżnieni: Monika Więcławska, Jolanta Musiał, Barbara Mędel, Paweł Jakubczyk, Andrzej Gruszka, Edyta Liebner, Ewa Jobczyk, Barbara Howis, Beata Szymoniak, Jacek Samulski, Sebastian Szewczuk i Piotr Szyszka. Natomiast Nagrodę Starosty otrzymały Barbara Noculak i Daria Brajer-Działak.

Na zakończenie młodzież zaprezentowała pełną humoru część artystyczną, w której oprócz zabawnych scenek z życia szkoły oraz piosenek były niezwykłe układy taneczne. Jesienną scenerię i młodych artystów przygotowali: D. Tokarek, M. Żłobińska-Podejma, B. Gruszka, B. Howis, E, Liebner, A. Gruszka, B. Drab.

Wycieczka do Pszczyny i Krakowa

8 PAŹDZIERNIKA 2015

Monika Józefowska

W dniach 7-8.10.2015r odbyła się wycieczka do Pszczyny i Krakowa. Wzięło w niej udział 55 osób z klas: II TA, III TA, IIITB, IVTC i IVTB. Opiekunami grupy byli: p. Monika Józefowska, p. Andrzej Gruszka oraz Romana Grycman.

Pierwszym punktem naszego wycieczkowego programu było zwiedzanie kompleksu pałacowego w Pszczynie należącego niegdyś do rodu Hochbergów. Zachwycił nas wszystkich sam pałac i jego wyposażenie, które aż w 80% było oryginalne. Dla naszej grupy została zorganizowana lekcja muzealna, która polegała na nietypowym zwiedzaniu tego obiektu. Otrzymaliśmy materiały dydaktyczne, w których znajdowały się pytania i zagadki, które ułatwiły zapamiętanie historycznych informacji.

Kolejnym punktem programu był spacer po krakowskim rynku oraz obiad, który w miłej atmosferze zjedliśmy w restauracji Paragraf. Ważnym dla młodzieży punktem wycieczkowego wieczoru była impreza integracyjna z muzyką, w której wszyscy chętnie wzięli udział.

Kolejny dzień rozpoczął się obfitym śniadaniem, który miał dać nam siły na dzień pełen wrażeń, który zapoczątkowała zwiedzana przez nas fabryki Schindlera. To nietypowe muzeum powstało w 2010r. i na jego wzór 2 lata później powstało Muzeum Powstania Warszawskiego. Nietypowa atmosfera w muzeum sprawiła, że przenieśliśmy się na ulice okupowanego Krakowa. O naszych niesamowitych wrażeniach z tego muzeum może świadczyć fakt, że na koniec młodzież spontanicznie pożegnała panią przewodnik gromkimi oklaskami. Następnie zwiedziluiśmy zabytki Krakowa: Katedrę, grób pary prezydenckiej, Wawel, Kościół Benedyktynów z wystawą bożonarodzeniowych szopek, Collegium Majus, Kościół Mariacki i Sukiennice. Odwiedziliśmy też wawelskiego smoka, przy którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.

Ostatnim punktem programu była nasza wizyta w rozgłośni popularnego radia RMF Fm. Udając się na Kopiec Kościuszki nie wyobrażaliśmy nawet sobie jakie niespodzianki nas czekają. Przywitał nas współtwórca radia p. Krzysztof Nepalski. Zaprosił nas do sali konferencyjnej gdzie opowiedział o początkach rozgłośni, o strategii radia zawartej w jego nazwie, o przejściowych kłopotach związanych z nowymi regulacjami prawnymi, ale najważniejsze było dla nas zwiedzanie całej siedziby. Grupa dzięki samodyscyplinie została zaproszona do news roomu gdzie o 17:30 były podawane wiadomości. Widzieliśmy jak odbywa się realizacja programu informacyjnego, bloku reklamowego i części muzycznej. Zmęczeni ale pełni wrażeń, późnym wieczorem wróciliśmy do Kępna.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

7 PAŹDZIERNIKA 2015

Katarzyna Bartnik-Domal

W środę 7 października br odbył się w naszej szkole pierwszy etap VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Do zawodów przystąpiło ponad 8300 uczniów z 294 szkół z całej Polski.

Wszyscy punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęli rozwiązywać test składający się z 25 pytań z zakresu ogólnej wiedzy logistycznej. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów z klas III TB i IV TB. Wyniki zostaną ogłoszone 30.10.2015 r.

Trzymamy kciuki!

Akcja oddawania krwi

1 PAŹDZIERNIKA 2015

Bogusław Drab, Małgorzata Żłobińska - Podejma

Dnia 1 października w naszej szkole odbyła się kolejna, siódma już, akcja oddawania krwi. Podczas akcji była również możliwość rejestracji dawców szpiku. Podobnie jak poprzednie, cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów zespołu.

Udział w niej wzięło 89 dawców, z tego 54 po raz pierwszy. Był to dla nich pierwszy kontakt z honorowym krwiodawstwem. Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłości zostaną Zasłużonymi Dawcami Krwi. Wśród uczestników akcji 19 osób zadeklarowało się jako dawcy szpiku.

Podczas akcji 32 dawców oddało 14,4 litra krwi. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny dali przykład ogromnego zaangażowania, wrażliwości i bezinteresowności. Tak licznie odpowiedzieli na hasło „każda kropla krwi darem życia”. Akcja zorganizowana została przez działający w zespole Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi „Wampirek” oraz Samorząd Uczniowski. Organizatorzy akcji bardzo dziękują za udział młodzieży szkolnej, honorowym krwiodawcom spoza szkoły, pracownikom RCKiK w Ostrzeszowie.

 

Konkurs Wiedzy Rzemieślniczej "Najlepsza potrawa regionalna-wspomnienie dzieciństwa"

18 WRZEŚNIA 2015

Barbara Gruszka, 18 września 2015

Dnia 18 września 2015, w Pleszewie, uczennice klasy 3e Sandra Idźczak i Daria Hoja reprezentowały naszą szkołę w finale Regionalnego Konkursu Wiedzy Rzemieślniczej "Najlepsza potrawa regionalna-wspomnienie dzieciństwa".

Potrawę, którą prezentowały to barwne gołąbki w sosie beszamelowym. Zadania konkursowe polegały na prezentacji autorskiej receptury oraz przygotowanej wcześniej według niej potrawy, oraz degustacji potraw przez 6-osobowe jury.

Opiekunem uczennic była mgr inż. Małgorzata Żłobińska-Podejma.

Dziewczyny zajęły III miejsce. Gratulujemy.

Niecodzienna lekcja logistyków

14 WRZEŚNIA 2015

Katarzyna Bartnik-Domal, 14 września 2015

W poniedziałek 14 września gościliśmy na terenie szkoły kierowcę transportu drogowego, który przybył do nas samochodem ciężarowym. Uczniowie wszystkich klas w zawodzie technik logistyk mieli okazję zobaczyć kabinę kierowcy wraz z wyposażeniem m.in. w tachograf i urządzenia systemu Viatoll.

Chętni uczniowie mogli wejść również do „kurnika” tj. kabiny sypialnej kierowcy. Z takiej atrakcji mogliśmy skorzystać dzięki uprzejmości rodziny jednego z uczniów, która prowadzi własną firmę produkcyjną i jednocześnie zajmuje się transportem niezarobkowym.

Stypendium Starosty Kępińskiego

3 WRZEŚNIA 2015

Piotr Krymiec, 3 września 2015

W czwartek 3 września trójka naszych uczniów otrzymała z rąk starosty powiatu kępińskiego p. Witolda Jankowskiego stypendia za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, sportowe oraz znaczące sukcesy w konkursach w roku szkolnym 2014/2015.

Laureatami z naszej szkoły zostali:

  • Anna Gzik
  • Tomasz Gąszczak,
  • Jakub Kowalik