ARCHiWUM 2015/2016

Konkurs Wiedzy Rzemieślniczej "Najlepsza potrawa regionalna-wspomnienie dzieciństwa"

18 WRZEŚNIA 2015

Barbara Gruszka, 18 września 2015

Dnia 18 września 2015, w Pleszewie, uczennice klasy 3e Sandra Idźczak i Daria Hoja reprezentowały naszą szkołę w finale Regionalnego Konkursu Wiedzy Rzemieślniczej "Najlepsza potrawa regionalna-wspomnienie dzieciństwa".

Potrawę, którą prezentowały to barwne gołąbki w sosie beszamelowym. Zadania konkursowe polegały na prezentacji autorskiej receptury oraz przygotowanej wcześniej według niej potrawy, oraz degustacji potraw przez 6-osobowe jury.

Opiekunem uczennic była mgr inż. Małgorzata Żłobińska-Podejma.

Dziewczyny zajęły III miejsce. Gratulujemy.

Niecodzienna lekcja logistyków

14 WRZEŚNIA 2015

Katarzyna Bartnik-Domal, 14 września 2015

W poniedziałek 14 września gościliśmy na terenie szkoły kierowcę transportu drogowego, który przybył do nas samochodem ciężarowym. Uczniowie wszystkich klas w zawodzie technik logistyk mieli okazję zobaczyć kabinę kierowcy wraz z wyposażeniem m.in. w tachograf i urządzenia systemu Viatoll.

Chętni uczniowie mogli wejść również do „kurnika” tj. kabiny sypialnej kierowcy. Z takiej atrakcji mogliśmy skorzystać dzięki uprzejmości rodziny jednego z uczniów, która prowadzi własną firmę produkcyjną i jednocześnie zajmuje się transportem niezarobkowym.

Stypendium Starosty Kępińskiego

3 WRZEŚNIA 2015

Piotr Krymiec, 3 września 2015

W czwartek 3 września trójka naszych uczniów otrzymała z rąk starosty powiatu kępińskiego p. Witolda Jankowskiego stypendia za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, sportowe oraz znaczące sukcesy w konkursach w roku szkolnym 2014/2015.

Laureatami z naszej szkoły zostali:

• Anna Gzik
  • Tomasz Gąszczak,