SPORT

2023

14

listopada

Anna Matysiak

Drużynowe Mistrzostwa w tenisie stołowym

14.11.2023 w sali LO Nr 1 w Kępnie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Garczarek Wiktoria, Jankowska Angelika, Sołyga Kinga oraz Hoja Tomasz, Kuboszek Nikodem i Piotrowiak Kacper.

Kolejność gier była następująca:

I RZUT A-X, B-Y; II RZUT gra podwójna; III RZUT A-Y, B-X

Mecze rozgrywane były do trzech wygranych gier. Gry rozgrywane do trzech wygranych setów, a sety grane do 11 pkt z zachowaniem min.2-punktów przewagi

 

 

 

 

 


2023

25

października

Anna Matysiak

Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Chłopców

Dnia 25.10.2023r w ZSP Nr 1 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce.

W składzie: Nagorzański Marcin, Juraszek Radosław, Lempert Bruno, Piasecki Kacper, Lenart Andrzej, Gania Michał, Nawrot Łukasz, Krawczyk Adrian.

Marcin Nagorzański z klasy 3d otrzymał tytuł Najlepszego Zawodnika.

Opiekunem drużyny była Anna Matysiak.

 

 

 

 

 


2023

3

października

Anna Matysiak

Sztafetowe Biegi Przełajowe

We wtorek 3 października na terenie KOSiR-u w ramach "XXV Licealiady 2023/2024, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Do zawodów przystąpiły wszystkie reprezentacje szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

  1. LO Nr I Kępno
  2. ZSP Nr 2 Kępno
  3. ZSP Nr 1 Kępno

Skład drużyny: Świątek Fabian, Adamek Dominik, Balcerzak Jan, Durka Kacper, Piotrowiak Kacper, Przybyła Radosław, Sołyga Kamil, Stryczek Karol.

Opiekunem naszej młodzieży był Krzysztof Podyma.

 

 

 

 

 


2023

24

kwietnia

Anna Matysiak

BIEGI PRZEŁAJOWE - 2023

03.04.2023r. na terenie KOSiR-u w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w Biegach Przełajowych.

W biegach indywidualnych uczeń naszej szkoły, Fabian Świątek z kl. IV TD, zajął I miejsce i awansował do Finału Wojewódzkiego.

Drużyna dziewcząt z naszej szkoły mimo, iż zajęła III miejsce, dzielnie walczyła do końca i godnie zaprezentowała szkołę. Skład drużyny: Jesika Gatner kl.1d, Katarzyna Gogół kl. IITB, Hanna Groblica kl. ITC, Angelika Jankowska kl. ITC, Sylwia Michalczyk kl. IV TC, Kinga Sołyga kl. IVTD, Amelia Luźniak.

16.04.2023r. w pobliskiej Kobylej Górze, odbyły się 38 Ogólnopolskie Biegi Przełajowe o Puchar Kocich Gór, w których startował uczeń naszej szkoły – Faban Świątek. I tam w biegu na 6000m zajął II miejsce.

20. 04.2023r. w Żerkowie, odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych, gdzie po cichu liczyliśmy na sukces naszego ucznia. I nie zawiedliśmy się. Fabian Świątek w biegu na dystansie ok. 2000m zajął II miejsce.

24.04.2023r. przy zaskakująco pięknej pogodzie, odbył się 57 Cross Ostrzeszowski. Jest to impreza sportowa organizowana od 1965r., podczas której odbywają się biegi przełajowe na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. I tam także można była zobaczyć Fabiana, który w swoim biegu na 5000m pokonał 135 biegaczy i z minutą przewagi nad kolejnym zawodnikiem, jako pierwszy dotarł na metę!

 

 

 

 

 


2022

28

pażdziernika

Anna Matysiak

Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców

Dnia 28 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych.

Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce.

Tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Eryk Latusek z kl. 3b.

Kolejność gier przedstawiała się następująco:

Ostateczne wyniki:

Skład naszej drużyny: Bruno Lempert (B) kl. 1b, Bartosz Wróbel (B) kl. 3b, Marcin Nagorzański kl. 2d, Kacper Latusek kl.2e, Eryk Latusek kl.3b, Michał Gania kl. 2f, Michał Lubojański kl. 3a, Kacper Piasecki kl.1f, Radosław Juraszek kl. ITA, Eryk Skąpski kl. 3e, Przemysław Hełka kl. 3e, Piotr Cichy kl. 3b.

 

 

 

 

 


2022

23

marca

Joanna Stręk-Poszwa

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

W środę 23 marca odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach brały udział trzy szkoły podanpodstawowe powiatu kępińskiego: ZSP Nr1, ZSP Nr2, LO Nr1. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja LO Nr1 w Kępnie.

Naszą szkołę reprezentowały:

Sutowicz Katarzyna (4TA), Sołyga Dominika (4TA), Froń Amelia (3TA), Kaźmierczak Maja (3TA), Mejza Dominika (3TA), Warzecha Emilia (3TA), Domagała Justyna (3TB), Michalczyk Sylwia (3TC), Sołyga Kinga (3TD), Stopka Malwina (3TD), Dankowska Sandra (1TA), Wełdzińska Luiza (2d).

Dziewczęta godnie reprezentowały szkołę i walczyły naprawdę całym sercem, jednak uplasowały się na III miejscu. Dziękujemy za ducha walki sportowej i życzymy sukcesów w następnych zawodach!

Opiekunem drużyny była Joanna Stręk-Poszwa.

 

 

 

 

 


2021

30

listopada

Anna Matysiak

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

Dnia 30 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Szkół Ponadpodstawowych. W rozgrywkach wzięły udział wszystkie trzy szkoły naszego powiatu. Nasza drużyna rozegrała dwa pierwsze mecze i obydwa wygrała. Tym samym awansowała do kolejnego etapu, który odbędzie się niebawem w Ostrowie Wlkp. Trzymamy kciuki!

Tytuł najlepszego zawodnika zawodów otrzymał Tobiasz Rabiega z kl. 3a.

Wyniki rozgrywek:

Opiekunem drużyny był Grzegorz Markiewicz.

 

 

 

 

 


2021

10

listopada

Joanna Stręk-Poszwa

Turniej tenisa stołowego

W dniu 10 listopada w naszej szkole odbył się szkolny turniejtenisa stołowego. Do rozgrywek w kategorii chłopców przystąpili: Nagorzański Marcin kl. 1e, Pulit Paweł kl. 1b, Sołop Mikołaj kl. 1d, Parzonka Patryk kl. 1e, Noculak Kacper, Drewczyński Jakub kl. IITA, Urbański Bartosz kl. 3i, Poprawa Filip kl. 2b, Malak Patryk kl. 3i, Kłodnicki Krystian kl. IIITC, Rabiega Tobiasz kl. 3a, Kowalczyk Kacper kl. IV TB. Dziewczęta reprezentowały: Gogół Katarzyna kl. ITB, Dankowska Sandra kl. ITA, Urbańska Laura kl. 1d, Sołyga Kinga kl. IIITC, Stopka Malwina kl. IIITC, Ptak Amelia kl. 3g, Pawlak Julita kl. 3g, Figiel Anna kl. 3h.

W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniona została najlepsza czwórka dziewcząt i chłopców , którzy będą reprezentować szkołę w zawodach powiatowych. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

Chłopcy

Dziewczęta

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!

 

 

 

 

 


2021

29

października

Anna Matysiak

Unihokej

Dnia 29.10 21r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców. Do tych zawodów przygotowywało się wielu uczniów z różnych klas. A ponieważ drużyna nie mogła liczyć więcej niż 12 zawodników, końcowy skład przedstawiał się następująco: Mateusz Gogół (bramkarz) kl.3c, Krystian Tyra, Bartosz Wróbel (Bramkarz) kl.2b, Kacper Latusek kl.1e, Tobiasz Rabiega kl.3a, Eryk Latusek kl.2b, Łukasz Kemski kl.IVTB, Piotr Cichy kl.2b, Kacper Kowalczyk kl. IVTB, Michał Lubojański kl.2a, Marcin Nagorzański kl. 1d, Przemek Hełka kl.2e.

Nasza szkoła musiała zmierzyć się z reprezentacją ZSP Nr1. Mecz ten przewidziany był dopiero na godzinę 11, gdyż tego samego dnia toczyły także się rozgrywki klas 7 i 8 szkół podstawowych. Spotkanie rozgrywane było w trzech tercjach po 8 minut. Walka była bardzo zacięta i zakończyła się remisem 1:1. Emocje sięgały zenitu. W dogrywce, trwającej 5 minut chłopcy dali z siebie wszystko, ambitnie walczyli do końca. Ta zakończyła się jednak wynikiem 1:2 dla naszej drużyny. Tytuł najlepszego Bramkarza otrzymał Mateusz Gogół.

Mimo zakończenia rywalizacji na tym etapie, wierzę, że z taką ekipą za rok nam się uda bo zwycięstwo było naprawdę bardzo blisko.

Dziękuję chłopcy!

 

 

 

 

 


2021

5

września

Anna Matysiak

Narodowy Dzień Sportu – 11 września 2021r.

Narodowy Dzień Sportu odbędzie się 11 września 2021r. w całej Polsce.

Narodowy Dzień Sportu, to inicjatywa społeczna organizowana przez Fundację Zwalcz Nudę wspólnie z partnerami – instytucjami propagującymi sport, której celem jest promowanie aktywności, zdrowego trybu życia, sportu i różnych dyscyplin sportowych. Projekt jest wspierany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a także przez marszałków prawie wszystkich województw, Polski Komitet Olimpijski i Paraolimpijski.

Celem projektu jest popularyzacja sportu – szczególnie wśród dzieci – oraz stworzenie możliwości do poznania i spróbowania swoich sił w nieznanych dotąd dyscyplinach. Dzięki wydarzeniu dzieci i młodzież, a co za tym idzie – również rodzice mają możliwość rozwijania pasji oraz nabywania nowych.

W czasie Narodowego Dnia Sportu w całej Polsce jednego dnia odbywają się dni otwarte, bezpłatne wydarzenia sportowe, zawody, treningi, spotkania z mistrzami. Organizują je instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, Polskie Związki Sportowe, jak i punkty prywatne.

WIĘCEJ