listopada

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

Dnia 30 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Szkół Ponadpodstawowych. W rozgrywkach wzięły udział wszystkie trzy szkoły naszego powiatu. Nasza drużyna rozegrała dwa pierwsze mecze i obydwa wygrała. Tym samym awansowała do kolejnego etapu, który odbędzie się niebawem w Ostrowie Wlkp. Trzymamy kciuki!

Tytuł najlepszego zawodnika zawodów otrzymał Tobiasz Rabiega z kl. 3a.

Wyniki rozgrywek:

Opiekunem drużyny był Grzegorz Markiewicz.

listopada

Joanna Stręk-Poszwa

Turniej tenisa stołowego

W dniu 10 listopada w naszej szkole odbył się szkolny turniejtenisa stołowego. Do rozgrywek w kategorii chłopców przystąpili: Nagorzański Marcin kl. 1e, Pulit Paweł kl. 1b, Sołop Mikołaj kl. 1d, Parzonka Patryk kl. 1e, Noculak Kacper, Drewczyński Jakub kl. IITA, Urbański Bartosz kl. 3i, Poprawa Filip kl. 2b, Malak Patryk kl. 3i, Kłodnicki Krystian kl. IIITC, Rabiega Tobiasz kl. 3a, Kowalczyk Kacper kl. IV TB. Dziewczęta reprezentowały: Gogół Katarzyna kl. ITB, Dankowska Sandra kl. ITA, Urbańska Laura kl. 1d, Sołyga Kinga kl. IIITC, Stopka Malwina kl. IIITC, Ptak Amelia kl. 3g, Pawlak Julita kl. 3g, Figiel Anna kl. 3h.

W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniona została najlepsza czwórka dziewcząt i chłopców , którzy będą reprezentować szkołę w zawodach powiatowych. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

Chłopcy

Dziewczęta

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!

października

Unihokej

Dnia 29.10 21r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców. Do tych zawodów przygotowywało się wielu uczniów z różnych klas. A ponieważ drużyna nie mogła liczyć więcej niż 12 zawodników, końcowy skład przedstawiał się następująco: Mateusz Gogół (bramkarz) kl.3c, Krystian Tyra, Bartosz Wróbel (Bramkarz) kl.2b, Kacper Latusek kl.1e, Tobiasz Rabiega kl.3a, Eryk Latusek kl.2b, Łukasz Kemski kl.IVTB, Piotr Cichy kl.2b, Kacper Kowalczyk kl. IVTB, Michał Lubojański kl.2a, Marcin Nagorzański kl. 1d, Przemek Hełka kl.2e.

Nasza szkoła musiała zmierzyć się z reprezentacją ZSP Nr1. Mecz ten przewidziany był dopiero na godzinę 11, gdyż tego samego dnia toczyły także się rozgrywki klas 7 i 8 szkół podstawowych. Spotkanie rozgrywane było w trzech tercjach po 8 minut. Walka była bardzo zacięta i zakończyła się remisem 1:1. Emocje sięgały zenitu. W dogrywce, trwającej 5 minut chłopcy dali z siebie wszystko, ambitnie walczyli do końca. Ta zakończyła się jednak wynikiem 1:2 dla naszej drużyny. Tytuł najlepszego Bramkarza otrzymał Mateusz Gogół.

Mimo zakończenia rywalizacji na tym etapie, wierzę, że z taką ekipą za rok nam się uda bo zwycięstwo było naprawdę bardzo blisko.

Dziękuję chłopcy!

września

Anna Matysiak

Narodowy Dzień Sportu – 11 września 2021r.

Narodowy Dzień Sportu odbędzie się 11 września 2021r. w całej Polsce.

Narodowy Dzień Sportu, to inicjatywa społeczna organizowana przez Fundację Zwalcz Nudę wspólnie z partnerami – instytucjami propagującymi sport, której celem jest promowanie aktywności, zdrowego trybu życia, sportu i różnych dyscyplin sportowych. Projekt jest wspierany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a także przez marszałków prawie wszystkich województw, Polski Komitet Olimpijski i Paraolimpijski.

Celem projektu jest popularyzacja sportu – szczególnie wśród dzieci – oraz stworzenie możliwości do poznania i spróbowania swoich sił w nieznanych dotąd dyscyplinach. Dzięki wydarzeniu dzieci i młodzież, a co za tym idzie – również rodzice mają możliwość rozwijania pasji oraz nabywania nowych.

W czasie Narodowego Dnia Sportu w całej Polsce jednego dnia odbywają się dni otwarte, bezpłatne wydarzenia sportowe, zawody, treningi, spotkania z mistrzami. Organizują je instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, Polskie Związki Sportowe, jak i punkty prywatne.