AKTUALNOŚCi

Do końca roku szkolnego

280 dni

Matura za 227 dni

Patronat

Politechniki

Poznańskiej

 

Klasa III TA objęta Patronatem Politechniki Poznańskiej w ramach projektu "Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska".

WIĘCEJ

Spotkanie z rodzicami

9 WRZEŚNIA 2019

Informujemy, że najbliższe spotkanie z rodzicami odbędzie się w

środę 11 września br. o godzinie 17.00.

Z kolei o godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie dyrektora szkoły z przedstawicielami rad klasowych.

PRZYDZIAŁ SAL DLA POSZCZEGÓLNYCH KLAS

Plany zajęć obowiącujące od 3 września br.

Plany zajęć dla klas Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia

Plan zajęć dla słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

31 SIERPNIA 2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

23 SIERPNIA 2019

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla klas technikum i branżowej szkoły I stopnia, odbędzie się 2 września br. o godzinie 8.30.

Słuchaczy (rozpoczynających naukę) Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Kępnie zapraszamy na godzinę 15.00.

 

Wykazy podręczników dla klas pierwszych

Wykaz podręczników dla uczniów klasy pierwszej TECHNIKUM po gimnazjum

Wykaz podręczników dla uczniów klasy pierwszej Branżowej Szkoły I stopnia po gimnazjum

Wykaz podręczników dla uczniów klasy pierwszej TECHNIKUM po szkole podstawowej

Wykaz podręczników dla uczniów klasy pierwszej Branżowej Szkoły I stopnia po szkole podstawowej

19 CZERWCA 2019

Ważny komunikat dla kandydatów do naszej szkoły

16 LIPCA 2019

Wszystkich kandydatów do naszej szkoły prosimy o zapoznanie sie treścią komunikatu zamieszczonego w poniższym załączniku:

WIĘCEJ

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie dyrektora ANDRZEJA KOWALCZYKA

 

19 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Kępnie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Tegoroczne podsumowanie dziesięciomiesięcznej nauki było wyjątkowe nie tylko dla uczniów, ale przede wszystkim dla dyrektora Andrzeja Kowalczyka, który zdecydował się odejść po 43 latach pracy zawodowej na zasłużoną emeryturę.

WIĘCEJ

19 CZERWCA 2019

 

Sukcesy naszych uczniów w finale XXV edycji regionalnego Konkursu Wiedzy z Zakresu BHP w Rolnictwie

13 CZERWCA 2019

13 czerwca 2019r. w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbył się finał jubileuszowej XXV edycji regionalnego Konkursu Wiedzy z Zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z terenu południowej Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów uczących się w zawodzie technik agrobiznesu: Alicja Jakubczak z klasy II TB, Paweł Biernat i Maciej Tuszyński z klasy III TA, których przygotowywał Jan Kokot nauczyciel przedmiotów zawodowych.

WIĘCEJ

Półmetek praktyk z ERASMUSA

Jesteśmy na półmetku naszych praktyk.

Czas szybko nam upływa. Nasze nowe doświadczenia i przeżycia wiążą się nie tylko z praktyką zawodową, ale również z ciekawymi wycieczkami: między innymi na wyspę Norderney i do Bremen.

WIĘCEJ

29 MAJA 2019

 

Uczniowie ZSP Nr 2 w Kępnie w finale IV Regionalnego Turnieju Młodego Mechanizatora

23 MAJA 2019

W dniu 23 maja 2019r. w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku odbyła się czwarta edycja Regionalnego Turnieju Młodego Mechanizatora.

Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klasy III TA uczących się zawodu technik agrobiznesu: Michał Adamski, Hubert Grygier, Maciej Tuszyński.

WIĘCEJ

Nasi uczniowie w Norden

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły w ramach projektu ERASMUS+ odbywają praktyki w Norden (nad Morzem Północnym w Niemczech). Przez trzy tygodnie (19.05.2019 - 08.06.2019), zdobywają doświadczenia w niemieckich firmach i gospodarstwach (technik mechanik: BMW, VW, Opel, technik budownictwa: lokalne firmy budowlane i technik agrobiznesu: lokalne gospodarstwa).

WIĘCEJ

20 MAJA 2019

 

Uczniowie ZSP Nr 2 na Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych

19 MAJA 2019

W dniu 17 maja grupa młodzieży z naszej szkoły wyjechała na wycieczkę dydaktyczną na Narodową Wystawę Zwierząt Hodowlanych 2019, która przez trzy dni odbywała się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W wyciecze uczestniczyli uczniowie z klasy I i II TB w zawodzie technik agrobiznesu oraz 2f i 3f w zawodzie rolnik.

WIĘCEJ

Zawodowo o reformie

W dniach 15 kwietnia (Kraków), 16 kwietnia (Katowice) i 25 kwietnia (Warszawa), nauczycielki języka angielskiego p. Barbara Howis oraz p. Beata Szymoniak były prelegentami podczas kongresów zawodowych WSiP - "Zawodowo o reformie, czyli jak sprostać nowym wyzwaniom w szkolnictwie zawodowym".

Przedstawiły tam prezentację nt. zmian w podstawie programowej w branży ekonomicznej.

WIĘCEJ

26 KWIETNIA 2019

Pożegnanie maturzystów

26 KWIETNIA 2019

Dziś młodzież klas czwartych Technikum Nr 2 i słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, zakończyła kolejny etap edukacyjny. Mury ZSP Nr 2 opuściło 97 uczniów i słuchaczy, w zawodach: technik pojazdów samochodowych - 8 osób, technik logistyk - 22 osoby, technik budownictwa - 26 osób, technik agrobiznesu - 22 osoby, liceum ogólnokształcące - 19 osób. Już za tydzień, większość z nich zmierzy się z wyzwaniami maturalnymi.

WIĘCEJ

Nowy plan lekcji

Uwaga uczniowie!

Informujemy, że od dnia 29 kwietnia br. (poniedziałek) obowiązuje nowy plan lekcji.

Prosimy o zapoznanie się pod linkiem:

WIĘCEJ

26 KWIETNIA 2019

Komunikat

26 KWIETNIA 2019

Drodzy rodzice i uczniowie.

Informujemy, że strajk w naszej szkole zostje zawieszony z dniem 27 kwietnia br.

W związku z powyższym od dnia 29 kwietnia br. (poniedziałek) wracamy do zajeć już od nowego planu .

Poniżej list strajkujących nauczycieli ZSP Nr 2 w Kępnie do rodziców i uczniów.

Eliminacje okręgowe XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

 

W dniu 12 kwietnia 2019r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyły się eliminacje okręgowe XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie reprezentowali: Laura Antoszków z kl. II TB w bloku agrobiznes, Alicja Jakubczak z kl. II TB w bloku produkcja zwierzęca, Michał Adamski z kl. III TA w bloku mechanizacja rolnictwa, Michał Klimecki w bloku produkcja roślinna.

WIĘCEJ

12 KWIETNIA 2019

„Matematyka dla zawodowca” – konkurs w ODN

1 KWIETNIA 2019

Dziś 4-osobowa reprezentacja naszgo technikum rywalizowała w drugiej edycji kaliskiego konkursu matematycznego "Matematyka dla zawodowca" . Organizatorem konkursu był miejscowy ODN. W zawodach udział wzięło 38 uczniów techników z rejonu kaliskiego.

Nasze technik reprezentowali: Klaudia Rozik, Weronika Łukaszewska, Przemysław Marek i Piotr Sułkowski.

WIĘCEJ

Kaliski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa

31 marca przyszłe adeptki sztuki fryzjerskiej z naszej szkoły wzięły udział w III Kaliskim Konkursie Uczniów Fryzjerstwa Południowej Wielkopolski im. Mistrza Janusza Szymańskiego.

W konkursie wystartowały następujące uczennice: Agata Mejza, Marzena Łakomy, Veronika Predyk i Natalia Piworowicz.

WIĘCEJ

31 MARCA 2019

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

29 MARCA 2019

Prawie 2 tys. maturzystów z diecezji kaliskiej pielgrzymowało 29 marca 2019 r. na Jasną Górę, aby prosić o światło Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych i rozeznanie swojej drogi życiowej. Wśród nich znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie.

W sumie z trzech maturalnych klas Technikum wyjechało 49 uczniów wraz z opiekunami. Była to grupa jak zwykle dobrze widoczna, bo zaopatrzona w okolicznościowe chusty opatrzone logo naszej szkoły.

WIĘCEJ

Motor Show 2019

Uczniowie ZSP Nr 2 w Kępnie z klas pierwszych i drugich (technik pojazdów samochodowych, mechanik samochodowy i ślusarz), uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Poznania. Wzięli tam udział w Międzynarodowych Targach Poznańskich „Motor Show 2019” oraz zwiedzili starówkę.

WIĘCEJ

29 MARCA 2019

„Nad przepaścią” – spektakl profilaktyczny

19 MARCA 2019

Krakowska Grupa Artystyczna INSPIRACJA w dniu 19 marca br. przygotowała dla młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie spektakl profilaktyczny o tematyce uzależnień oraz szkodliwości używek „ Nad przepaścią”.

WIĘCEJ

„BEZPIECZNIE OD STARTU”

We wtorek, 19 marca 2019r. zorganizowane zostały eliminacje cechowe XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla Uczniów Zatrudnionych w Rzemiośle pod hasłem „BEZPIECZNIE OD STARTU”. Patronem corocznego przedsięwzięci są Związek Rzemiosła Polskiego, Główny Inspektorat Pracy, Państwowa Inspekcja Pracy i Minister Edukacji Narodowej.

WIĘCEJ

19 MARCA 2019

Eliminacje do Konkursu Wiedzy o BHP w rolnictwie

19 MARCA 2019

W dniu 19 marca 2019r., przeprowadzono eliminacje szkolne XXV edycji regionalnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z terenu południowej Wielkopolski.

W eliminacjach szkolnych udział wzięło 20 uczniów z klasy I TB, II TB i III TA ZSP Nr 2 w Kępnie uczących się w zawodzie technik agrobiznesu.

WIĘCEJ

Sprawni w przyszłym zawodzie - VII edycja

Dziś odbyła VII edycja powiatowego konkursu „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Udział w nim wzięli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych powiatu kępińskiego. Konkurs odbywał sie pod patronatem Starostwa Powiatowgo w Kępnie, a obecnością zaszczycili: Robert Kieruzal - starosta kępiński oraz Andrzej Jóźwik - Naczelnik wydziału Edukacji i Sportu.

WIĘCEJ

15 MARCA 2019

TARGI EDUKACYJE 2019 W OPATOWIE

15 MARCA 2019

W piątkowe popołudnie, 15 marca w hali sportowej Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie zorganizowane zostały Targi Edukacyjne. Przedsięwzięcie to powstało z myślą o młodzieży trzecich klas gimnazjum i ośmioklasistach, przed którymi stoi życiowy wybór kolejnego, jakże ważnego etapu edukacyjnego. Na spotkanie przybyli licznie również rodzice uczniów.

Ofertę edukacyjną prezentowało 11 szkół z terenów powiatu kępińskiego, ostrzeszowskiego i kluczborskiego.

WIĘCEJ

Targi informacyjno-edukacyjne w Wieruszowie

7 marca br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie odbyły się Targi Informacyjno-Edukacyjne, organizowane przez dyrekcję szkoły i Ochotniczy Hufiec Pracy w Wieruszowie.

Targi kierowane były do gimnazjalistów klas trzecich oraz uczniów klas ósmych z terenu powiatu wieruszowskiego.

WIĘCEJ

7 MARCA 2019

Młodzież zapobiega pożarom

7 MARCA 2019

W czwartek, 7 marca w Ratuszu Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do konkursu w etapie miejsko-gminnym przystąpiło 26 uczestników w dwóch grupach wiekowych: szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. 3c ZSZ: Miłosz Włodarczyk, Przemysław Nierada i Kacper Juszczak.

WIĘCEJ

Eliminacje Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Młody Mechanik Maszyn Rolniczych

 

W dniu 6 marca 2019r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie, zostały przeprowadzone eliminacje dwóch konkursów o zasięgu krajowym: VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. W eliminacjach z naszej szkoły wzięły udział cztery dwuosobowe zespoły z klas I TB, II TB i III TA w zawodzie technik agrobiznesu, które wspólnie odpowiadały na pytania.

WIĘCEJ

6 MARCA 2019

Wspólnie dla wielkopolskiej wsi

27 LUTEGO 2019

W środę 27 lutego 2019r., w Domu Strażaka w Olszowej, odbyło się spotkanie z rolnikami „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi” organizowane pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. W konferencji poza rolnikami wzięła również udział grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie ucząca się zawodów rolniczych¬: z klasy II TB w zawodzie technik agrobiznesu oraz z klasy 3f Branżowej Szkoły I-stopnia w zawodzie rolnik.

WIĘCEJ

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

26 lutego w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie odbył się XX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Publiczność wysłuchała piosenek w wykonaniu 10 młodych artystów wszystkich trzech szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kępińskiego.

WIĘCEJ

26 LUTEGO 2019

„INNY ŚWIAT” NA SCENIE CKU W ZSP NR 2 W KĘPNIE

14 LUTEGO 2019

14 lutego br. w naszej szkole gościliśmy aktora Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, który wystąpił w inscenizacji „Innego świata" Gustawa Herlinga – Grudzińskiego w reżyserii Rafała Sadowskiego.

WIĘCEJ

Spotkanie z cyklu: „Uczymy się od najlepszych”.

Dnia 11 lutego 2019 r. odbyła się wycieczka przyszłych fryzjerek do salonu fryzjerskiego DRWALNIA.

Młodzież spotkała się z super teamem: barberami Kamilem i Patrykiem oraz z szefową salonu panią Agnieszką Staszak.

WIĘCEJ

11 LUTEGO 2019

 

Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym - seminarium

7 LUTEGO 2019

7 lutego 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie, Placówka Terenowa KRUS w Ostrowie Wlkp. we współpracy z Oddziałem PIP w Ostrowie Wlkp. przeprowadziły drugą część szkolenia dla rolników i uczniów klas o profilu rolniczym, którzy przygotowują się do odbycia praktycznej nauki zawodu.

WIĘCEJ

Wycieczka do elawatora

W dniu 06 lutego 2019r. klasy II TB i 3f odbyły wycieczke dydaktyczną do elewatora zbożowego spółki „ELEWARR” w Kępnie, znajdującego się w bliskim sąsiedztwie naszej szkoły.

WIĘCEJ

6 LUTEGO 2019

Sprawni w przyszłym zawodzie - VI edycja

1 LUTEGO 2019

Dziś odbyła VI edycja powiatowego konkursu „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Udział w nim wzięli uczniowie z 11 szkół powiatu kępińskiego (kończący gimnazjum). Konkurs odbywał sie pod patronatem Starostwa Powiatowgo w Kępnie, a obecnością zaszczycili: Alicja Śniegocka - wicestarosta kępiński oraz Andrzej Jóźwik - naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu.

WIĘCEJ

VI MIĘDZYSZKOLNA CORRIDA ORTOGRAFICZNA O TYTUŁ „MISTRZA ORTOGRAFII”

 

„Supernagroda, czyli niby-wygrana w totka”- tak brzmiał tytuł dyktanda VI Międzyszkolnej Corridy Ortograficznej o tytuł „Mistrza ortografii”, zorganizowanej w naszej szkole w dniu 11 stycznia 2019r.

Organizatorami konkursu byli - wicedyrektor Barbara Mędel oraz polonistki ZSP Nr 2: Aleksandra Klimecka, Barbara Noculak, Dorota Tokarek, a także Jarosław Dominik. Z trudnym tekstem dyktanda zmagało się gziewięcioro uczestników konkursu.

WIĘCEJ

11 STYCZNIA 2019

Ranking Perspektyw

10 STYCZNIA 2019

Dziś w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie odbył się 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Najlepszym szkołom z całej Polski gratulowała Kapituła Rankingu, rektorzy i prorektorzy uczelni, prezydenci miast i reprezentanci władz oświatowych.

Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE NASZA SZKOŁA UZYSKAŁA W TYM ROKU TYTUŁ BRĄZOWEJ SZKOŁY - ZAJĘLIŚMY W RANKINGU TECHNIKÓW 29 MIEJSCE W WIELKOPOLSCE!

WIĘCEJ

Kolędziałki 2018

Dnia 21 grudnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole Kolędziałki – konkurs kolęd i pastorałek. To już trzecia edycja nowej formuły przeżywania czasu bożonarodzeniowego. W tym roku udział w konkursie wzięło dziewięć klas.

WIĘCEJ

21 GRUDNIA 2018

XI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

GRUDZIEŃ 2018

Jak co roku uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik logistyk wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez WSL z Poznania.

W zawodach I stopnia wzięło udział ok. 8300 uczniów z 314 szkół w Polsce. Z naszej szkoły zarejestrowało się 13 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych.

WIĘCEJ

#KOMÓRKOMANIA

W dniu 12 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji rejestracji dawców szpiku. Akcja miała charakter profilaktyczno-edukacyjny i odbyła się w ramach „Wielkopolskiej #KOMÓRKOMANII” prowadzonej przez Fundację DKMS

WIĘCEJ

12 GRUDNIA 2018

Wycieczka do FCA w Tychach

11 GRUDNIA 2018

Uczniowie ZSP Nr 2 w Kępnie z klas: technik pojazdów samochodowych oraz mechanik samochodowy, wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Fiat Chrysler Automobiles w Tychach.

WIĘCEJ

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Macieja!

10 grudnia w III LO w Kaliszu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Radmy Ministrów - Mateusza Morawieckiego.

Stypendystą naszej szkoły został Maciej Piskuła - uczeń klasy IV TC.

WIĘCEJ

10 GRUDNIA 2018

 

Do Norden po nowe doświadczenia zawodowe - rekrutacja

3 GRUDNIA 2018

Ruszyła rekrutacja uczniów do projektu "Do Norden po nowe doświadczenia zawodowe" realizowanego w ramach Projektu: Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego na zasadach programu ERASMUS+.

Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie powinny złożyć wniosek zgłoszeniowy i wymagane dokumenty do wyjazdu u koordynatora projektu (p. Ewy Jobczyk) do dnia 21 stycznia 2019 r.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

WIĘCEJ

Już po raz ósmy w konkursie!

29 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbyła się gala podsumowująca konkurs plastyczny pod patronatem starosty kępińskiego pt. „Polscy Nobliści na nowo”.

Z naszej szkoły, prace: Oliwii Karbowiak, Nikoli Rak i Magdaleny Nowak otrzymały wyróżnienie.

WIĘCEJ

29 LISTOPADA 2018

Nasi uczniowie na III Forum Rolników i Agrobiznesu

22 LISTOPADA 2018

W dniu 22 listopada 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie wzięli udział w III Forum Rolników i Agrobiznesu. Forum zostało zorganizowane przez czasopismo Top Agrar Polska w Poznaniu w Sali Ziemi, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W ogólnopolskim spotkaniu rolników brało udział ponad 1200 uczestników. Była to kolejna okazja dla uczniów technikum agrobiznesu z ZSP Nr 2 w Kępnie aby zdobyć nowe doświadczenia zawodowe, zgodnie z hasłem przewodnim Forum: „Polityka rolna musi sprzyjać rozwojowi gospodarstw – tradycja i nowoczesność – zmiana pokoleniowa na polskiej wsi”.

WIĘCEJ

Seminarium dla rolników

20 listopada 2018r. w naszej szkole, Placówka Terenowa KRUS w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy z Oddziałem PIP w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadziły szkolenie dla rolników i uczniów klas o profilu rolniczym, którzy przygotowują się do odbycia praktycznej nauki zawodu.

WIĘCEJ

20 LISTOPADA 2018

Świętujemy Niepodległą

9 LISTOPADA 2018

9 listopada punktualnie o godzinie 11:11 w Centrum Kształcenia Ustawicznego zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Cały hymn państwowy został odśpiewany przez dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły i społeczność uczniowską dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

WIĘCEJ

SUKCES NA XX POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM

 

Miło nam poinformować, że w dniu 06.11.2018 młodzież z naszej szkoły wzięła udział w XX Powiatowym Przeglądzie Teatralnym w Liceum Ogólnokształcącym im. mjr Henryka Sucharskiego w Kępnie.

WIĘCEJ

7 LISTOPADA 2018

 

Eliminacje szkolne XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

5 LISTOPADA 2018

W dniach od 26 października 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbył się etap szkolny XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Do części pisemnej oraz praktycznej olimpiady przystąpiło 21 uczniów uczących się w zawodzie technik agrobiznesu z klasy I TB, II TB i III TA. Eliminacje szkolne zostały przeprowadzone w następujących blokach tematycznych: agrobiznes, mechanizacja rolnictwa, produkcja roślinna oraz produkcja zwierzęca.

WIĘCEJ

Dzień Edukacji Narodowej

12 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na okolicznościowy apel zwany potocznie Dniem Nauczyciela przybyli: dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz społeczność uczniowska. Były życzenia, podziękowania, nagrody.

WIĘCEJ

12 PAŹDZIERNIKA 2018

Seminarium podsumowujące projekt Erasmus+

27 WRZEŚNIA 2018

27 września 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyło się seminarium podsumowujące projekt pt: "Do Włoch po nowe doświadczenia zawodowe" został zrealizowany w ramach Programu Erasmus+ Akcja 1 i 2.

WIĘCEJ

X akcja honorowych dawców krwi w ZSP Nr2

W dniu 20 września z inicjatywy Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi „Wampirek” odbyła się w naszej szkole X akcja oddawania krwi. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów i krwiodawców spoza szkoły.

W akcji wzięła udział rekordowa liczba 108 krwiodawców!

WIĘCEJ

20 WRZEŚNIA 2018

Kiermasz podręczników

3 WRZEŚNIA 2018

Samorząd Uczniowski informuje, że w dniach 10-12 września w sali na parterze (obok holu) w godzinach od 10.30 - 10.50 odbędzie sie kiermasz podręczników.

ZAPRASZAMY

Rozpoczęcie roku szklnego 2018/2019 i plan lekcji

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałlek 3 września o godzinie 9.00.

Pod poniższym linkiem prosimy zapoznać się z planem zajęć:

PLAN

31 SIERPNIA 2018

Wykaz podręczników

LIPIEC 2018

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA TECHNIKUM

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA

ROK SZKOLNY 2017/2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego i pożegnania absolwentów klas zasadniczej szkoły zawodowej. Okolicznościowy apel uświetnili swoją obecnością: przedstawiciele starostwa powiatowego – Zenon Kasprzak i Andrzej Jóźwik, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych – Marek Wróbel, Marek Czekała, dyrektor PUP w Kępnie – Iwona Rataj, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrekcja, nauczyciele i młodzież

WIĘCEJ

22 CZERWCA 2018

 

NAGRODY I STYPENDIA DLA UCZNIÓW ZA ROK SZKOLNY 2017/2018

20 CZERWCA 2018

Nagroda Starosty przyznawana jest corocznie tym uczniom, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 i więcej, otrzymali zachowanie wzorowe lub bardzo dobre, zajęli w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, artystycznych, zawodach sportowych o zasięgu co najmniej wojewódzkim minimum trzeciego miejsca.

WIĘCEJ

Logistycy na targach

Logistycy z klasy IIITB udali się 8 czerwca pociągiem do Poznania. Celem podróży były Międzynarodowe Targi Poznańskie a konkretnie udział w jednym z najważniejszych wydarzeń świata logistyki – targach MODERNLOG

WIĘCEJ

8 CZERWCA 2018

 

Kamil Maryniak finalistą eliminacji centralnych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

8 CZERWCA 2018

W dniach 7-8 czerwca 2018 r. na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w Centrum Dydaktyczno-Naukowym odbyły się eliminacje centralne XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W wyniku przeprowadzonych eliminacji centralnych Kamil Maryniak z klasy III TC Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie uzyskał tytuł FINALISTY w bloku agrobiznes

WIĘCEJ

Wyprawa do Włoch po nowe doświadczenia zawodowe

 

W niedzielę 20-stego maja 2018 r późnym wieczorem, grupa nauczycieli ,,zawodowców'' z ZSP nr 2 w Kępnie wraz z dyrektorem szkoły przybyli do hotelu Bengasi w Rimini. Całe przedsięwzięcie było związane z naszym udziałem w szkoleniu typu „Job-shadowing” w ramach programie „Erasmus+” w całości sfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej. To również efekt naszej owocnej współpracy z Sistema Turismo z oddziałem we włoskim Rimini.

WIĘCEJ

26 MAJA 2018

Finał Rejonu Kaliskiego w plażowej piłce siatkowej

29 MAJA 2018

Żaneta Kapica oraz Oliwia Otremba z klasy IITA - Mistrzynie Powiatu Kępińskiego w siatkówce plażowej reprezentowały szkołę w Finale Rejonu Kaliskiego.

Zawody w ramach "Licealiady" SZS Wielkopolska odbyły się 29 maja w Kaliszu. Dziewczęta rywalizowały z 8 najlepszymi zespołami rejonu. W ostatecznej klasyfikacji uplasowały się na IV miejscu, co jest bardzo dużym osiągnięciem, najlepszym w historii szkoły! Serdeczne gratulacje!

WIĘCEJ

Dzień Sportu

W piątek 25 maja odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. W pierwszej części, po rozgrzewce, klasy rywalizowały między sobą w wyścigach rzędów, wychowawcy wcielili się w rolę sędziów i czuwali nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji. Trudno było im zachować bezstronność, emocje sportowe sprawiły, że dopingowali i udzielali rad swoim podopiecznym, licząc na to, że to właśnie ich drużyna osiągnie sukces.

WIĘCEJ

25 MAJA 2018

Zawody w plażowej piłce siatkowej

23 MAJA 2018

W dniu 15 maja w Baranowie odbyły się zawody w piłce siatkowej plażowej chłopców. Natomiast 23 maja rywalizowały dziewczęta, które za tydzień będą reprezentowały szkołę w finale rejonu kaliskiego.

 

WIĘCEJ

Ucząc zdobywamy nowe umiejętności

Przekazywanie swojej wiedzy na temat pielęgnacji różnych rodzajów włosów połączyłyśmy tym razem z praktycznymi zajęciami z czesania, czyli formowania fryzur młodych modelek. 21.05.2018 r. uczennice kształcące się w zawodzie fryzjer prowadziły spotkanie dla młodzieży ZSS w Słupii. Zadowolenie koleżanek, naszych klientek i piękne fryzury to jego efekt. Wyjście z roli ucznia do roli nauczyciela – doradcy dał naszym uczennicom dużo satysfakcji i równie dużo radości.

WIĘCEJ

21 MAJA 2018

Czas zawodowców bis

7 MAJA 2018

Od dziś grupa 15 uczniów z klasy III TB w zawodzie technik logistyk bierze udział w laboratoriach na Politechnice Poznańskiej w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”

 

Opiekunami grupy są p. Daria Brajer-Działak i p. Monika Józefowska.

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

W konkursie na projekt półki bookcrossingowej ogłoszonym przez Książnicę Pedagogiczną w Kępnie zwyciężyły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kępnie Agata Połomska i Maria Mikołajczyk.

Naszym uczennicom Klaudii Rozik i Julii Wróbel dziękujemy za udział w konkursie.

27 KWIETNIA 2018

Pożegnanie absolwentów

27 KWIETNIA 2018

Zakończył się kolejny etap edukacyjny młodzieży klas czwartych Technikum Nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. 27 kwietnia 71 uczniów i słuchaczy opuściło mury ZSP Nr 2.

W uroczystości pożegnania absolwentów wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych – wicestarosta Grażyna Jany, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik i dyrektor PUP Iwona Rataj oraz przedstawiciele Rady Rodziców, dyrekcja, grono pedagogiczne i absolwenci technikum budownictwa, technikum pojazdów samochodowych, technikum logistycznego, technikum agrobiznesu i LO.

WIĘCEJ

I Międzyszkolny Konkurs "Język angielski w logistyce i spedycji"

 

Dnia 24 kwietnia 2018 r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbył się I Międzyszkolny Konkurs „Język angielski w logistyce i spedycji". Uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą z zakresu języka zawodowego angielskiego używanego w logistyce i spedycji. W konkursie wzięło udział 9 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Kępna, Ostrzeszowa oraz Sycowa.

WIĘCEJ

24 KWIETNIA 2018

 

Uczniowie agrobiznesu w Instytucie Zootechniki w Krakowie

24 KWIETNIA 2018

Dzięki porozumieniu o współpracy, zawartemu między ZSP Nr 2 w Kępnie a Instytutem Zootechniki – Państwowym Instytutem Badawczym w Krakowie - Balicach, uczniowie naszej szkoły w dniu 24 kwietnia 2018r. wyjechali na wycieczkę dydaktyczną do tej znanej nie tylko w Polsce instytucji badawczej.

WIĘCEJ

X Powiatowy Konkurs Matemtyczny

Już po raz dziesiąty w auli CKU przy ZSP Nr 2 w Kępnie odbył się konkurs matematyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu kępińskiego.

Do rywalizacji przystąpiło 15 uczniów w dwóch kategoriach: liceum i technikum. Na podium stanęli ...

WIĘCEJ

20 KWIETNIA 2018

 

II miejsce Kamila Maryniaka na eliminacjach okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

20 KWIETNIA 2018

W dniu 20 kwietnia 2018r. odbyły się eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Naszą szkołę w bloku tematycznym agrobiznes reprezentował Maryniak Kamil z klasy III TC (zawód technik agrobiznesu), który zajął II miejsce zdobywając łącznie 97 pkt i będzie reprezentował szkołę na eliminacja centralnych, które odbędą się w dniach 7 – 8 czerwca na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

WIĘCEJ

Finał XXIV edycji regionalnego Konkursu Wiedzy z Zakresu BHP w Rolnictwie

 

18 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie odbył się finał XXIV edycji regionalnego Konkursu Wiedzy z Zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z terenu południowej Wielkopolski.

Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klasy I TB uczących się w zawodzie technik agrobiznesu: Alicja Jakubczak, Jakub Kabot, Michał Klimecki, których przygotowywał Jan Kokot nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP Nr 2 w Kępnie.

WIĘCEJ

18 KWIETNIA 2018

KRYSTIAN SZCZOT - laureatem!

15 KWIETNIA 2018

W dniach 12–14 kwietnia bieżącego roku w Zielonej Górze obył się etap centralny XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

 

Głównym organizatorem konkursu był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. A droga do finału naszego ucznia była długa ...

WIĘCEJ

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej

W dniu 13.04.2018 roku na kępińskim orliku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych.

Do rywalizacji przystąpiły: LO Kępno, ZSP Nr 1 Kępno i ZSP Nr 2 Kępno.

WIĘCEJ

13 KWIETNIA 2018

„BEZPIECZNIE OD STARTU!”

10 KWIETNIA 2018

W dniu 10 kwietnia br. w Kaliszu odbyła się edycja regionalna XVIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY DLA UCZNIÓW RZEMIEŚLNICZYCH PN. „BEZPIECZNIE OD STARTU!”.

Uczniowie Patryk Piasecki, Patryk Olejniczak i Patryk Ruzik zajęli drużynowo III miejsce.

Patryk Ruzik zdobył indywidualnie V lokatę.

Sukcesy w KOK-u

Dziś w Kępińskim Ośrodku Kultury, odbył sie etap powiatowy 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Miło nam pionformować, że Sandra Wróbel zajeła I miejsce i została wytypowana do Konkursu Wojewódzkiego. Z kolei jej koleżanka z klasy (II TA) - Karolina Trepner zajęła ex aequo II miesjce z reprezentantem Liceum Nr 1 w Kępnie.

6 KWIETNIA 2018

 

Wycieczka dydaktyczna do Biura Powiatowego ARiMR w Kępnie

6 KWIETNIA 2018

W dniu 5 kwietnia 2018r. odbyła się wycieczka dydaktyczna uczniów klasy III TC ZSP Nr 2 w Kępnie do Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kępnie, znajdującego się w bliskim sąsiedztwie naszej szkoły.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu mogli zapoznać się z działalnością Agencji w ramach „Dnia Otwartego Kępińskiego Biura Powiatowego ARiMR”, który w tym dniu był zorganizowany dla wszystkich zainteresowanych działalnością tej instytucji wspierającej trudną pracę rolników.

WIĘCEJ

Dziewczyny ZSP Nr 2 dla chorych dzieci

Samorząd Uczniowski ZSP Nr2 w Kępnie kontynuuje rozpoczętą przed świętami akcję pod hasłem: „Dziewczyny ZSP Nr 2 dla chorych dzieci”. Wychodząc z założenia, że wszyscy możemy dzielić się dobrem przedstawiamy Wam Lenkę, cudowną dziewczynkę w wieku przedszkolnym, która choruje na łysienie plackowate, niestety włosy jej już nie odrosną. To dla niej zbieramy włosy.

WIĘCEJ

6 KWIETNIA 2018

Nasi uczniowie na praktykach we Włoszech.

27 MARCA 2018

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie już po raz siódmy odbyli 3-tygodniową praktykę zawodową w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS +, tym razem we Włoszech.

W projekcie uczestniczyło 15 uczniów ZSP Nr 2 w Kępnie, którzy w terminie od 5 - 23 marca 2018 roku odbyli praktyki zawodowe we włoskich firmach: samochodowych, budowlanych i logistycznych współpracujących z Sistema Turismo. Praktyka ta była integralną częścią szkolenia zawodowego w Polsce.

WIĘCEJ

KONKURS BHP DLA UCZNIÓW RZEMIEŚLNICZYCH „BEZPIECZNIE OD STARTU!”

 

26 marca br. w ZSP Nr 2 w Kępnie odbyły się XVIII. eliminacje cechowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Patronem przedsięwzięcia są Związek Rzemiosła Polskiego, Główny Inspektorat Pracy, Państwowa Inspekcja Pracy i Minister Edukacji Narodowej.

Konkurs organizowany jest przez Ewę Jobczyk i Dorotę Tokarek, a z ramienia Cechu Rzemiosł Różnych w Kępnie - kierownika biura Cechu – Marka Wróbla.

WIĘCEJ

26 MARCA 2018

Z wizytą w Volkswagenie

26 MARCA 2018

Wycieczka pod hasłem „JUST IN TIME” (dokładnie na czas) odbyła się 26 marca 2018 r. Logistycy z klasy ITA wraz z opiekunami: panem Sebastianem Szewczukiem oraz panią Katarzyną Bartnik – Domal udali się do Poznania w celu zwiedzenia fabryki samochodów Volkswagen.

WIĘCEJ

Eliminacje szkolne Konkursu Wiedzy o BHP w Rolnictwie

 

W dniu 26 marca 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie, przeprowadzono eliminacje szkolne XXIV edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z terenu południowej Wielkopolski.

WIĘCEJ

26 MARCA 2018

Oświadczenie Samorządu Uczniowskiego

20 MARCA 2018

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie są oburzeni komentarzami, jakie pojawiły się w następstwie bójki kilku dziewcząt uczęszczających do ZSP Nr 2. Nie zgadzamy się, żeby uogólnione komentarze dotyczące agresywnego i wulgarnego zachowania jednostek rzutowały na opinię o wszystkich uczniach naszej szkoły. Jesteśmy wstrząśnięci zachowaniem naszych koleżanek, ale jeszcze bardziej falą hejtu jaka dotknęła naszą szkołę. Wszyscy uczniowie ZSP Nr 2 zostali „wrzuceni do jednego worka” jako zdemoralizowani do szpiku kości, niezwracający uwagi na krzywdę innego człowieka, cwaniacy z papierosem w jednej ręce i telefonem nagrywającym w drugiej!

Nikt nagle nie pamięta o przeprowadzonych przez nas akcjach charytatywnych, happeningach, o olimpiadach, konkursach i zawodach, w których braliśmy udział odnosząc sukcesy. Uczniowie naszej szkoły właśnie odbywają praktyki zagraniczne we Włoszech. 16.03.2018 skończyła swoje trzytygodniowe praktyki młodzież ze szkoły partnerskiej Conerus - Schule BBS Norden. To jednak nie odbiło się tak szerokim echem w lokalnych mediach, nikt tego tak szeroko nie komentował... Nie pozwolimy na to, by kilkuminutowy film zniweczył dorobek naszej szkoły, który wypracowywaliśmy przez wiele lat.

Takie zdarzenie mogło mieć miejsce w każdej innej szkole. Uczniowie, którzy nie mieli nic wspólnego z ww. zdarzeniem nie powinni być karani za coś, czego nie zrobili. Nie jesteśmy i nie czujemy się uczniami drugiego sortu! Wybór naszej szkoły był świadomy i przemyślany i nie życzymy sobie, by wredne komentarze i uwagi niszczyły dobre imię naszej szkoły. Nie jest sztuką, nie znając szczegółów, być anonimowym komentatorem.

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie.

Oświadczenie Rady Pedagogicznej

Odnosząc się do wydarzenia z 13.03.2018 szeroko dyskutowanego w mediach Rada Pedagogiczna ZSP Nr 2 w Kępnie oświadcza:

  1. Dostrzegamy problem, jakim jest agresja wśród młodzieży, w tym także wśród uczniów naszej szkoły;
  2. Przez wiele lat, jako pedagodzy, podejmowaliśmy liczne działania mające na celu ograniczenie, a nawet wyeliminowanie negatywnych zachowań społecznych;
  3. Zaistniałą sytuację traktujemy jako naszą wychowawczą porażkę i dlatego, uznając dotychczasowe działania za niewystarczające, postanawiamy poszerzyć zakres działań profilaktycznych;
  4. Informujemy, że w najbliższym czasie, jako Rada Pedagogiczna, wypracujemy dodatkowe narzędzia, których celem będzie zwiększenie bezpieczeństwa na terenie naszej szkoły;
  5. Wobec wszystkich biorących udział w zajściu zostaną wyciągnięte konsekwencje – zgodnie z zapisami Statutu Szkoły;
  6. Mamy nadzieję, że liczne komentarze w mediach, nie związane ze sprawą, nie zepsują opinii o szkole, na którą pracowaliśmy wiele lat.

19 MARCA 2018

 

Młodzież ze szkoły partnerskiej Conerus- Schule BBS Norden na praktykach zawodowych w Kępnie.

16 MARCA 2018

Już po raz piąty niemiecka młodzież odbywała praktyki zawodowe w Kępnie, w ramach programu Erazmus + finansowanego przez Unię Europejską

W tegorocznych praktykach wzięło udział 12 uczniów, w zawodach: nauczyciel przedszkola, mechatronik, oraz opiekun osób starszych. Opiekę nad nimi sprawowali niemieccy nauczyciele Ole Weil i Michael Rost. Młodzież odbywała praktyki w Przedszkolu Sióstr Boromeuszek w Kępnie, w Firmie Jasiak Auto Service Stacja Kontroli Pojazdów oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kępnie.

WIĘCEJ

Międzynarodowe Targi Poznańskie „Meble Polska”

W dniu 6 marca 2018r. odbyła się wycieczka dydaktyczna uczniów klas 1a, 1b, 2a, 2b, uczących się w zawodzie tapicer do Poznania na Międzynarodowe Targi Poznańskie branży meblarskiej.

Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Romana Grycman, Maciej Wieczorek, Jacek Ślak.

WIĘCEJ

6 MARCA 2018

Sprawni w przyszłym zawodzie

7 MARCA 2018

W konkursie udział wzięli uczniowie 10 Szkół Podstawowych z powiatu kępińskiego, gdzie występują klasy kończące szkołę.

Głównym celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, oraz przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu.

WIĘCEJ

Olimpiada budowlana

3 marca 2018 roku odbył się etap okręgowy XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Wieluniu.

Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Szczot (IVTB) oraz Jakub Kibort (IIITA). Uczniowie Ci wyłonieni zostali z etapu szkolnego, przeprowadzonego w listopadzie 2017 roku.

WIĘCEJ

3 MARCA 2018

Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt

1 MARCA 2018

Dnia 01 marca w ZSP nr 1 w Kępnie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach rozgrywek Licealiady SZS "Wielkopolska". Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce.

WIĘCEJ

Konkurs plastyczny

Zadaniem konkursowym jest stworzenie projektu półki bookcrossingowej.

Weź udział w konkursie!

Może to własnie Twój projekt zostnie zrealizowany.

WIĘCEJ

28 LUTEGO 2018

Job shadowing w Rimini

19 LUTEGO 2018

W dniach 12-16 lutego br. sześciu nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w obserwacji pracy włoskich szkół i zakładów pracy (job shadowing) Było to możliwe dzięki projektowi ze środków Unii Europjeskiej Erasmus+ Akcja 1.

WIĘCEJ

Wycieczka klasy 2a i 2f

W dniu 08.02.2018 roku odbyła się wycieczka uczniów klasy 2a i 2f. Uczniowie zwiedzili muzeum kępińskie i synagogę.

Uczestniczyli we wspólnej zabawie na sztucznym lodowisku i projekcji komedii romantycznej pt. "Podatek od miłości" w kinie Sokolnia.

WIĘCEJ

8 LUTEGO 2018

 

Wycieczka do elewatora zbożowego spółki „ELEWARR” w Kępnie

30 STYCZNIA 2018

W dniu 30 stycznia 2018r. odbyła się wycieczka dydaktyczna uczniów klasy III TC ZSP Nr 2 w Kępnie do elewatora zbożowego spółki „ELEWARR” w Kępnie. znajdującego się w bliskim sąsiedztwie naszej szkoły.

WIĘCEJ

Wspólnie dla wielkopolskiej wsi

W środę 24 stycznia 2018r., w sali konferencyjnej Centrum Kształcenia Ustawicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie, odbyło się spotkanie z rolnikami „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi” organizowane pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. W imieniu Wojewody Wielkopolskiego na spotkanie przybyła Wicewojewoda Marlena Maląg.

WIĘCEJ

24 STYCZNIA 2018

Bezpieczna praca w gospodarstwie rolniczym

23 STYCZNIA 2018

23 stycznia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie, Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy z Oddziałem Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadziły drugą część szkolenia dla rolników i uczniów klas o profilu rolniczym, którzy przygotowują się do odbycia praktycznej nauki zawodu.

WIĘCEJ

Wycieczka dydaktyczna na Polagra Premiery 2018

W dniu 18 stycznia 2018 roku grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie uczących się zawodów rolniczych: technik agrobiznesu i rolnik z klasy I TB, II TA, III TC i 3e wzięła udział w wycieczce dydaktycznej na się siódmą już edycję Targów POLAGRA-PREMIERY w Poznaniu.

WIĘCEJ

18 STYCZNIA 2018

V MIĘDZYSZKOLNA CORRIDA ORTOGRAFICZNA

12 STYCZNIA 2018

12 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie zorganizowana została V Międzyszkolna Corrida Ortograficzna o tytuł „Mistrza ortografii”.

Dziewięcioro uczestników konkursu ortograficznego ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kępińskiego zmagało się z niezwykle trudnym tekstem dyktanda pt. „O chyżym Chryzostomie”.

WIĘCEJ

Wycieczka do elewatora zbożowego w Kępnie

W dniu 3 stycznia 2018r. odbyła się wycieczka dydaktyczna uczniów klasy II TA ZSP Nr 2 w Kępnie do elewatora zbożowego spółki „ELEWARR” w Kępnie. ELEWARR SP. z o.o. jest samodzielnym podmiotem gospodarczym ze 100%-owym udziałem Agencji Rynku Rolnego.

W Oddziałach Regionalnych posiada nowoczesne elewatory i magazyny zbożowe o łącznej pojemności 644 tys. ton. Jednym z takich nowoczesnych magazynów jest elewator zbożowy w Kępnie znajdujący się w bliskim sąsiedztwie naszej szkoły.

WIĘCEJ

3 STYCZNIA 2018

KOLĘDZIAŁKI

22 GRUDNIA 2017

22 grudnia po raz drugi odbyły się w naszej szkole Kolędziałki – konkurs kolęd i pastorałek dla uczniów naszej szkoły.

Klasy wykazały się pomysłowością na tyle daleko idącą, że ich zaangażowanie wychodziło poza wytyczne jakie daje regulamin Kolędziałek – mający równocześnie wyłonić zwycięzców Maratonu Klas.

WIĘCEJ

Siódme miejsce w województwie!

Reprezentacja naszej szkoły w halowej piłce nożnej w dniu 12 grudnia 2017 roku wystąpiła w finale wojewódzkim. W turnieju brały udział drużyny, które zdobyły pierwsze miejsca w finałach rejonowych. Łącznie w rozgrywkach piłkarskich uczestniczyło osiem najlepszych szkolnych drużyn w Wielkopolsce. Nasi chłopcy bardzo dobrze rozpoczęli turniej...

WIĘCEJ

12 GRUDNIA 2017

Już po raz siódmy w konkursie!

LISTOPAD 2017

28 listopada 2017 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się gala podsumowująca konkurs plastyczny pod patronatem starosty kępińskiego pt. „Jądro ciemności” Josepha Conrada także dla filatelisty.

WIĘCEJ

DWÓJKA NAJLEPSZA W REJONIE!

30.11.2017 roku w hali sportowej naszej szkoły odbył się Finał Rejonu Kaliskiego w Halowej Piłce Nożnej w ramach XIX LICEALIADY.

Nasi chłopcy przy pełnych trybunach, wspaniałym dopingu uczniów naszej szkoły i po pełnym emocji meczu finałowym pokonali II LO Ostrów Wlkp. w rzutach karnych 2:0.

WIĘCEJ

30 LISTOPADA 2017

Stypendium dla Natalii

30 LISTOPADA 2017

W dniu 30 listopada br. w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Z dumą informujemy, że naszą szkołę reprezentowała Natalia Nawrtot z klasy III TB.

WIĘCEJ

Bezpieczna praca w rolnictwie

21 listopada 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie, Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy z Oddziałem Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadziły szkolenie dla rolników i uczniów klas o profilu rolniczym, którzy przygotowują się do odbycia praktycznej nauki zawodu.

WIĘCEJ

21 LISTOPADA 2017

Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej

17 LISTOPADA 2017

W dniu 17.11.2017 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej. Kolejny raz reprezentacja naszej szkoły okazała się najlepsza wygrywając z drużyną ZSP Nr 1 z Kępna 4:1.

Szkołę reprezentowali: Gajewski Łukasz, Hojka Patryk, Jurasik Wojciech, Kościelny Bartosz, Lenart Dawid, Małolepszy Kacper, Polte Daniel, Rybczyński Mateusz, Strąk Jakub, Wróbel Radosław i Zgorzelski Dawid.

WIĘCEJ

11 listopada – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyła się uroczysta powiatowa akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polaków wolności.

Okolicznościowy apel zaszczycili obecnością przedstawiciele samorządu powiatowego i miejskiego, parlamentarzyści, dyrektorzy placówek oświatowych oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSP Nr 2.

WIĘCEJ

10 LISTOPADA 2017

Spotkanie profilaktyczne z Arturem Amendą

9 LISTOPADA 2017

W pierwszej dekadzie listopada odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych z Arturem Amendą - prezesem Stowarzyszenia Arka Noego (Certyfikowanym Instruktorem Terapii Uzależnień).

Prowadzący na przykładzie swoim i własnej rodziny uświadomił młodzieży tragedię dziecka wychowującego się w rodzinie dysfunkcyjnej, z problemem uzależnienia

WIĘCEJ

Wycieczka logistyków

9 listopada 2017 r. uczniowie z klasy I TA kształcący się w zawodzie technik logistyk wybrali się na pierwszą wycieczkę dydaktyczno – integracyjną. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zakładu produkcyjnego Nowak Okucia Meblowe – Olszowa.

WIĘCEJ

9 LISTOPADA 2017

 

Eliminacje szkolne XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

27 PAŹDZIERNIKA 2017

W dniach 26 i 27 października 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Kępnie odbył się etap szkolny XLII edycji OWiUR. Do części pisemnej oraz praktycznej olimpiady przystąpiło 18 uczniów uczących się w zawodzie technik agrobiznesu z klasy I TB, II TA, III TC i IV TB. Eliminacje szkolne zostały przeprowadzone w następujących blokach tematycznych: agrobiznes, mechanizacja rolnictwa, produkcja roślinna oraz produkcja zwierzęca.

WIĘCEJ

Pokaz STREET WORKOUT

Grupa młodych ludzi pokazała nam swoją pasję połączoną z filozofią życiową. Lider grupy Dariusz Hoiński przekonywał, że każde marzenie można zamienić w cel. Potrzebna jest tylko motywacja.

WIĘCEJ

PAŹDZIERNIK 2017

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

26 PAŹDZIERNIKA 2017

W dniu 26.10.2017 roku w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Kępnie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowali: Gracjan Siwik, Bartłomiej Rabiega z klasy 2a i Dawid Lewandowski oraz Adrian Zimoch z klasy II TB.

WIĘCEJ

Dzień Edukacji Narodowej

13 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. To szczególne święto zwane tradycyjnie Dniem Nauczyciela to święto wszystkich pedagogów i pracowników oświaty.

Na okolicznościowy apel przybyli dyrekcja szkoły, gremium pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz społeczność uczniowska.

WIĘCEJ

13 PAŹDZIERNIKA 2017

 

Seminarium podsumowujące praktyki w Niemczech w ramach programu ERASMUS+

11 PAŹDZIERNIKA 2017

11 października 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyło się seminarium podsumowujące dwa projekty zrealizowane przez szkołę w 2017r. Pierwszy z nich pt: "Praktyki w Niemczech źródłem nowych doświadczeń zawodowych" został zrealizowany w ramach Programu Erasmus+ Akcja: Mobilność edukacyjna. Drugi z kolei pt: "Wykorzystywanie nowoczesnych technologii w nauczaniu języków obcych" został zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Akcja: Mobilność kadry edukacji szkolnej na zasadach programu Erasmus+.

WIĘCEJ

X Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

 

4 października 2017 r. po raz dziesiąty wystartowali uczestnicy I etapu olimpiady logistycznej. W całej Polsce było ich 8700 z 284 szkół. Wśród nich znalazło się nasze ZSP Nr 2 w Kępnie, które reprezentowało 26 logistyków z klas: II TA, III TB i IV TA.

WIĘCEJ

4 PAŹDZIERNIKA 2017

Studenci z wizytą w ZSP Nr 2

3 PAŹDZIERNIKA 2017

Dziś w auli CKU gościliśmy studentów trzech wyższych uczelni.

Zaprezentowali oni najstarszym uczniom technikum ofertę edukacyjną swoich placówek.

WIĘCEJ

III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację

 

Drużyna naszej szkoły (13 zawodników) dn. 29 września 2017r. po raz pierwszy brała udział w Mistrzostwach Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację, które odbyły się na terenie lasów Leśnictwa Smardze.

W zawodach wzięło udział ok. 180 zawodników z różnych szkół, w różnych kategoriach wiekowych.

WIĘCEJ

29 WRZEŚNIA 2017

OTRZĘSINY PIERWSZAKÓW

29 WRZEŚNIA 2017

Corocznie nasza szkoła organizuje zabawę integracyjną dla uczniów klas pierwszych – tzw. OTRZĘSINY. 29 września członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla wstępujących w progi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie szereg konkursów i zabaw, podczas których „kociaki” musiały wykazać się m.in. umiejętnością zaprezentowania klasy, sprawnością fizyczną i manualną, przygotowując portret swojego wychowawcy.

WIĘCEJ

IX akcja „WAMPIRKA”

W dniu 28 września 2017r. z inicjatywy Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi „Wampirek” odbyła się w naszej szkole kolejna, dziewiąta już, akcja oddawania krwi.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów i krwiodawców spoza szkoły.

WIĘCEJ

28 WRZEŚNIA 2017

Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce

20 WRZEŚNIA 2017

Dziś, na stadionie KOSiR-u odbyły sie Indywidualne Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 23 uczniów.

Zmagania sportowe rozpoczęły się o godzinie 9.00 i mimo nienajlepszych prognoz pogody wszystkie konkurencje lekkoatletyczne się odbyły. Nasi uczniowie zdobyli tam wiele miejsc na podium w konkurencjach biegowych jak i technicznych.

WIĘCEJ

Rozpoczecie roku szkolnego 2017/2018

4 września po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie zabrzmiał szkolny dzwonek.

Tegoroczna powiatowa inauguracja roku szkolnego odbyła się w naszej szkole, a symbolicznego rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018 dokonał Starosta Powiatu Kępińskiego p. Witold Jankowski.

WIĘCEJ

4 WRZEŚNIA 2017

WYKAZY PODRĘCZNIKÓW

24 LIPCA 2017

​Wszystkich pierwszoklasistów zachęcamy do zapoznania się z wykazami podręczników dla poszczególnych typów szkół:

Technikum

Branżowa Szkoła I Stopnia

modeLOWE ZSP Nr 2!

ZSP Nr 2 w Kępnie – Szkołą Przyszłości „ modeLOWYM Lokalnym Ośrodkiem Wiedzy i Edukacji”

ZSP NR 2 w Kępnie jako jeden z 15 szkół w Polsce otrzymał grant na powstanie i funkcjonowanie Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w ramach projektu „modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych”. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER).

WIĘCEJ

7 LIPCA 2017

Zakończenie roku szkolnego

23 CZERWCA 2017

​Po 10 miesiącach nauki nadszedł wreszcie upragniony przez uczniów dzień. 23 czerwca o godz. 9:00 zabrzmiał symbolicznie ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Na uroczysty apel przybyli: Starosta Kępiński Witold Jankowski, dyrektor PUP w Kępnie Iwona Rataj, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrekcja, nauczyciele, społeczność uczniowska oraz absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

WIĘCEJ

Nagrody Starosty

W środę 21 czerwca w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ZSP Nr 2 w Kępnie odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Starosty uczniom szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kępińskiego.

Do tej nagrody zakwalifikowało się 26 uczniów z naszej szkoły, którzy osiągnęli średnią ocen 5,0 i więcej, zachowanie przynajmniej bardzo dobre i wyróżnili się zajęciem najwyższych lokat w konkursach przedmiotowych, osiągnięciami sportowymi o zasięgu wojewódzkim.

WIĘCEJ

21 CZERWCA 2017

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

2 CZERWCA 2017

​Dziś, tradycyjnie jak co roku odbył się DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO. Do rywalizacji przystąpiło 15 klas.

WIĘCEJ

"Rowerzysta w ruchu drogowym"

1 czerwca odbyło się w auli CKU spotkanie z Policją w tematyce "Rowerzysta w ruchu drogowym". Przeprowadziła je pani Starszy sierżant Anna Lubojańska z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. W spotkaniu wzięły udział klasy drugie Technikum Nr 2 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Tematyka dla nas bardzo ważna, bo spora grupa uczniów właśnie na rowerach dojeżdża do szkoły i to nie tylko z samego Kępna, ale także z ościennych miejscowości

WIĘCEJ

1 CZERWCA 2017

 

Ćwierćfinały wojewódzkie w siatkówce plażowej dziewcząt

29 MAJA 2017

​W dniu 28 maja 2017r. w Kaliszu odbyły się rozgrywki ćwierćfinału wojewódzkiego w piłce siatkowej plażowej.

Naszą szkołę reprezentowały: Monika Wojciechowska z kl.IIITB oraz Dorota Stróżyńska z kl. 3a (mistrzynie powiatu kępińskiego).

WIĘCEJ

Regionalny Turniej Młodego Mechanizatora

W dniu 25 maja 2017r. w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku odbyła się druga edycja Regionalnego Turnieju Młodego Mechanizatora dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z terenu południowej Wielkopolski.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie reprezentowało trzech uczniów: Monika Wojciechowska z kl. III TB, Eryk Głowik z kl. II TC, Błażej Wrzalski z kl. II TC.

WIĘCEJ

25 MAJA 2017

 

Powiatowe mistrzostwa w siatkówce plażowej dziewcząt

18 MAJA 2017

W dniu 18 maja 2017r na "Orliku"​ w Baranowie odbyły się zawody na szczeblu powiatowym w siatkówce plażowej dziewcząt.

W rywalizacji brało udział 7 drużyn. Zwyciężczyniami turnieju zostały uczennice naszej szkoły!

WIĘCEJ

Fantastyczny happening na kępińskim rynku

We wtorek 9 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w happeningu promującym transplantacje i donację organów po śmierci. Uczestnikami happeningu byli członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klas 3b, II TA, II TC i III TA.

Akcja ta, była elementem społecznej kampanii „Drugie Życie”.

WIĘCEJ

9 MAJA 2017

Wycieczka Wystawę Zwierząt Hodowlanych

5 MAJA 2017

W dniu 5 maja 2017r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie wzięli udział w wycieczce dydaktycznej na Krajową Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu. Wystawa odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które stały się miejscem wystawy najlepszych zwierząt hodowlanych w kraju.

WIĘCEJ

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

W ostatniej dekadzie kwietnia br. w Marszewie k. Pleszewa odbyły się eliminacje rejonowe Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie, pod opieką Piotra Szyszki, w składzie Piotr Kopeć, Maciej Czekała i Karol Jurczyk zajęła w turnieju 3 miejsce.

WIĘCEJ

28 MAJA 2017

Pożegnanie absolwentów

28 KWIETNIA 2017

W piątek 28 kwietnia po raz ostatni zabrzmiał dzwonek na absolwentów Technikum Nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

WIĘCEJ

Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych

We wtorek 25 kwietnia na terenach KOSIR-u odbyły się Mistrzostwa Powiatu w biegach przeałajowych w ramach XVIII Licealiady.

WIĘCEJ

25 KWIETNIA 2017

 

Eliminacje okręgowe XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

22 KWIETNIA 2017

W dniach 21 i 22 kwietnia 2017r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie brali udział w eliminacjach okręgowych XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w dwóch okręgach: w bloku tematycznym agrobiznes i mechanizacja rolnictwa.

WIĘCEJ

KONKURSU WIEDZY Z ZAKRESU BHP W ROLNICTWIE

W czwartek 20 kwietnia w Zespole zkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbył się FINAŁ XXIII EDYCJI REGIONALNEGO KONKURSU WIEDZY Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY W ROLNICTWIE DLA UCZNIÓW KIERUNKÓW ROLNICZYCH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI.

WIĘCEJ

20 KWIETNIA 2017

 

24 Festiwal Piosenki Religijnej i Refleksyjnej, Syców 2017r.

8 KWIETNIA 2017

XXIV Przegląd rozpoczął się 8 kwietnia o godzinie 13:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Sycowie. Naszą szkołę reprezentował zespół The Blue, stworzony specjalnie na tę okazję przez naszych uczniów. W skład zespołu weszli uczniowie: Julia Nowak (I TA) – śpiew, Aleksandra Górecka (I TB) – śpiew, Paweł Kloska (1 a) – gitara akustyczna. Uczniowie zaprezentowali utwór „Wiara czyni cuda” i na tyle zdobyli sobie przychylność jury, że uzyskali wyróżnienie w kategorii „zespół młodzieżowy”.

WIĘCEJ

Targi Motor Show 2017

W piątek 7 kwietnia uczniowie ZSP Nr 2 w Kępnie z klas: I TB i 1 c (technik pojazdów samochodowych, mechanik samochodowy), wzięli udział w wycieczce dydaktycznej na Międzynarodowe Targi Poznańskie 2017.

WIĘCEJ

7 KWIETNIA 2017

IX Powiatowy Konkurs Matematyczny

6 KWIETNIA 2017

Dziś odbyły się dziewiąte zmagania uczniów szkół ponadgimnazjalnych z „królową nauk”. W auli Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie zebrało się 16 najlepszych ścisłowców powiatu kępińskiego wraz z opiekunami.

WIĘCEJ

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Ponad 2200 maturzystów z diecezji kaliskiej pielgrzymowało na Jasną Górę, aby prosić o światło Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych i rozeznanie swojej drogi życiowej.

WIĘCEJ

7 KWIETNIA 2017

 

XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

5 KWIETNIA 2017

W środę 5 kwietnia 2017 r. w Kaliszu odbył się po raz XVII etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla Uczniów Zatrudnionych w Rzemiośle pod hasłem „BEZPIECZNIE OD STARTU”. Uczniowie Patryk Młynarczyk (kl.3e), Patryk Ruzik (kl.1e) i Bartosz Osesiak (kl. 1b) reprezentowali naszą szkołę i drużynowo zdobyli III miejsce.

WIĘCEJ

Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Chłopców

Dnia 24.03.2017r. w Kaliszu odbyły się rozgrywki w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach XVII Licealiady 2016/2017 SZS "Wielkopolska". Nasza drużyna w rozegranych wcześniej (17.02.17r.) zawodach powiatowych, pokonała drużynę z ZSP Nr1 oraz LO Nr1 i jako Mistrzowie Powiatu awansowała do etapu rejonowego.

WIĘCEJ

24 MARCA 2017

 

Eliminacje szkolne XXIII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o BHP w rolnictwie

24 MARCA 2017

W dniu 24 marca 2017r., w naszej szkole, przeprowadzono eliminacje szkolne XXIII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z terenu południowej Wielkopolski.

W eliminacjach szkolnych udział wzięli uczniowie technikum uczący się w zawodzie technik agrobiznesu.

WIĘCEJ

Targi AGROTECH Kielce

W dniu 17 marca 2017r. uczniowie Technikum Nr 2 w Kepnie wzięli udział w wycieczce dydaktycznej na AGROTECH Kielce .

W wycieczce wzięło udział 27 uczniów z klas: I TA i II TC kształcących się w zawodzie technik agrobiznesu.

WIĘCEJ

17 MARCA 2017

Konkurs BHP

17 MARCA 2017

W piątek 17 marca 2017 r. w naszej szkole zorganizowane zostały pod hasłem „BEZPIECZNIE OD STARTU” XVII eliminacje cechowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla Uczniów Zatrudnionych w Rzemiośle.

WIĘCEJ

Etap okręgowy Olimpiady Budowlanej

4 marca 2017r. odbył się etap okregowy XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejetności Budowlanych. W okręgu tym rywalizowanło ze sobą 52 uczniów z 14 szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Sola IV TB i Krystian szczot III TB.

4 MARCA 2017

Sprawni w przyszłym zawodzie

24 LUTEGO 2017

W piątek 24 lutego br. odbyła się IV EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU DLA GIMNAZJALISTÓW „Sprawni w przyszłym zawodzie”. W konkursie brali udział uczniowie wszystkich 11 gimnazjów z powiatu kępińskiego.

WIĘCEJ

Bezpieczeństwo i higiena pracy w pracy rolnika

W dniu 16 lutego 2017r., w ZSP Nr 2 w Kępnie, przeprowadzono drugą część seminarium dla uczniów kierunków rolniczych i rolników przyjmujących uczniów na praktyki zawodowe, poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.

WIĘCEJ

16 LUTEGO 2017

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Dziewcząt

16 LUTEGO 2017

Uczennice naszej szkoły w dniu 16.02.2017r. zaprezentowały się podczas Mistrzostw Powiatu w Siatkówce Dziewcząt w ramach rozgrywek XVII Licealiady 2016/2017 SZS „Wielkopolska”. Zawody odbyły się w ZSP nr 1 w Kępnie, a nasza drużyna zdobyła II miejsce.

WIĘCEJ

Uwaga zmiana planu!

Przypominamy, że od poniedziałku 16 stycznia br. obowiązuje nowy plan lekcji.

PLAN

15 STYCZNIA 2017

KOLĘDZIAŁKI

22 GRUDNIA 2016

22 grudnia 2016 r odbył się w naszej szkole konkurs kolęd i pastorałek pod nazwą „Kolędziałki”. Miał on przede wszystkim na celu integrację uczniów zarówno w zespołach klasowych, jak i na forum szkoły.

Przedsięwzięcie to odbyło się po raz pierwszy.

WIĘCEJ

Jak alkohol zakłóca rozwój emocjonalny młodzieży?

Polecamy lekturę fragmentu książki "Pomóż uzależnionym!", autorstwa Mariana Łakomskiego.

WIĘCEJ

14 GRUDNIA 2016

ERASMUS+ - ruszyła rekrutacja

12 GRUDNIA 2016

1 grudnia 2016 roku nasza szkoła rozpoczęła realizację międzynarodowego projektu edukacyjnego pt: "Praktyki w Niemczech źródłem nowych doświadczeń zawodowych", w ramach programu ERASMUS+, Akcji 1: Mobilność Edukacyjna na podstawie umowy finansowej o numerze 2016-1-PL01-KA102-024784 zawartej pomiędzy Fundacją Rozwoju Systemy Edukacji (FRSE) Narodową Agencją programu ERASMUS+ z siedzibą w Warszawie przy ul. Mokotowskiej 43, reprezentowaną przez swoich przedstawicieli prawnych, oraz Powiatem Kępińskim reprezentowanym przez Dyrektora ZSP Nr 2 w Kępnie.

WIĘCEJ

IV MIĘDZYSZKOLNA CORRIDA ORTOGRAFICZNA

„Mrzonki rzezimieszków”- tak brzmiał tytuł dyktanda IV Międzyszkolnej Corridy Ortograficznej o tytuł „Mistrza ortografii”, zorganizowanej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie w dniu 9 grudnia 2016 r.

WIĘCEJ

9 GRUDNIA 2016

Bezpieczeństwo i higiena pracy w rolnictwie

8 GRUDNIA 2016

8 grudnia 2016r. w ZSP Nr 2 w Kępnie, Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy z Oddziałem Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadziły szkolenie dla rolników i uczniów klas o profilu rolniczym, którzy przygotowują się do odbycia praktycznej nauki zawodu.

WIĘCEJ

Logistycy na olimpiadzie

W piątek 2 grudnia w Wyższej Szkole Logistycznej w Poznaniu odbył się II (okręgowy) etap IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Eliminacje szkolne z ok. 8000 uczestników wyłoniło ok. 600 najlepszych uczniów z całej Polski. Wśród nich znalazło się dwoje z naszej szkoły: Martyna Nowak z klasy IV TB i Paweł Kobza z klasy III TA.

WIĘCEJ

2 GRUDNIA 2016

Półfianły Województwa w Unihokeju

29 LISTOPADA 2016

W dniach 28 i 29.11 w Gnieźnie odbyły się Półfinały Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju Dziewcząt Chłopców. W turnieju wzięły udział po dwie drużyny z: Konina, Gniezna, Turku, Kępna, Kaczek Średnich. Rozgrywki przebiegały w dwóch grupach.

WIĘCEJ

Szekspir XXI wieku

W celu uświetnienia obchodów 400 rocznicy śmierci Williama Szekspira nauczyciele bibliotekarze z bibliotek szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu i kępińskiej filii Książnicy Pedagogicznej, ogłosiły konkurs plastyczny.

Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką artystyczną projektu okładki do wybranego dzieła dramatopisarza. Jest to już VI edycja powiatowego konkursu plastycznego dla szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Starosty Kępińskiego.

WIĘCEJ

28 LISTOPADA 2016

Mechanicy w Gliwicach

25 LISTOPADA 2016

W piątek 25 listopada grupa uczniów w zawodzie technik pojazdów samochodowych odwiedziła Zakłady Mechaniczne Bumar Łabędy w Gliwicach.

WIĘCEJ

Wizyta w firmie Akces i we Wrocławiu.

We wtorek 22 listopada uczniowie klasy I TA i II TB odwiedzili zaprzyjaźnioną firmę Akces w Mianowicach i Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławskim rynku.

WIĘCEJ

22 LISTOPADA 2016

XXX Olimpiada Budowlana

18 LISTOPADA 2016

W piątek 18listopada odbył się szkolny etap XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętnośći Budowlanych, którym udział wzięli uczniowie III TB i IV TB.

NIEPOKONANI!

W dniu 15.11.2016r. w naszej szkole odbył się halowy turniej piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych powiatu kępińskiego. Były to Mistrzostwa Powiatu w tej dyscyplinie sportu.

W zawodach oprócz uczniów naszej szkoły brali udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kępnie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie

WIĘCEJ

15 LISTOPADA 2016

 

Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców

9 LISTOPADA 2016

Dnia 09.11.2016r. w ZSP Nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców. Drużyna męska reprezentująca naszą szkołę pokonała ZSP nr 1 i zajęła I miejsce. Dziewczęta rywalizowały zarówno z ZSP Nr 1 jak i LO Nr 1 i zajęły II miejsce.

WIĘCEJ

Eliminacje szkolne XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

 

W dniach od 21 października 2016r. odbyły się eliminacje szkolne XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych okręgu wielkopolskiego.

W eliminacjach uczestniczyli uczniowie uczący się w zawodzie technik agrobiznesu i technik rolnik: I TA, II TC, III TB i IV TA.

WIĘCEJ

27 PAŹDZIERNIKA 2016

DRUGIE ŻYCIE

26 PAŹDZIERNIKA 2016

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji edukacyjnej "Drugie życie". Chcesz w niej uczestniczyć pytaj!

Wszelkich informacji udzielą Tobie członkowie i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, koordynatorzy akcji pani Małgorzata Lubryka, pan Bogusław Drab oraz wychowawcy klas.

SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

W minioną środę młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie obejrzała dwa spektakle profilaktyczne, przygotowane przez Krakowskie Centrum Profilaktyki w Chorzowie. Grupa teatralna zaproponowała uczniom technikum przedstawienie pt. „Powiew wiatru”, a młodzieży zasadniczej szkoły zawodowej „Granicę”.

WIĘCEJ

17 PAŹDZIERNIKA 2016

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZSP NR 2 W KĘPNIE

14 PAŹDZIERNIKA 2016

14 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyła się uroczysta gala związana z Dniem Edukacji Narodowej. To szczególne święto, święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

Na okolicznościową akademię przybyli: posłanka na sejm RP – Angelika Możdżanowska, starosta kępiński - Witold Jankowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie - Iwona Rataj, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.

WIĘCEJ

IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Wczoraj 32 uczniów z klas: II TB III TA i IV TB wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. Zawodnicy rozwiązywali w szkole test wiedzy z zakresu transportu, spedycji, zapasów i magazynowania. W tym roku do Olimpiady przystąpiło ponad 9000 uczestników z całej Polski. To rekordowa liczba! Mimo, że konkurencja jest naprawdę duża, mamy nadzieję, że ktoś z naszej szkoły trafi do kolejnego etapu. Wyniki zostaną ogłoszone 28 października.

Trzymamy kciuki!

4 PAŹDZIERNIKA 2016

Integracja klas pierwszych, czyli Koty do roboty!

30 WRZEŚNIA 2016

Tradycją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie jest coroczna organizacja zabawy integracyjnej dla uczniów klas pierwszych – tzw. OTRZĘSINY.

30 września członkowie Samorządu Uczniowskiego Marta Myszak, Wiktor Rebelski, Natalia Możdżanowska przygotowali i poprowadzili dla wstępujących w progi Zespołu szereg konkursów i zabaw.

WIĘCEJ

Kolejna udana akcja „WAMPIRKA”

W dniu 29 września 2016r. z inicjatywy Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi „Wampirek” odbyła się w naszej szkole kolejna, ósma już, akcja oddawania krwi

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów i krwiodawców spoza szkoły. W akcji wzięło udział 86 krwiodawców, którzy chcieli oddać krew, najcenniejszy lek – lek życia.

WIĘCEJ

29 WRZEŚNIA 2016

Mistrzostwa Powiatu w lekkoatletyce

26 WRZEŚNIA 2016

Dziś na stadionie KOSiR-u, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców.

Już 6 paźdzernika uczniów naszej szkoły wystąpi w finale wojewódzkim w Poznaniu.

WIĘCEJ

Zwycięstwo naszych kucharzy!

23 września 2016r. nasi uczniowie - Aleksandra Szmyt oraz Daniel Juszczak wygrali konkurs na „Najlepszą potrawę regionalną – wspomnienie dzieciństwa” w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Rzemiosła w Pleszewie.

WIĘCEJ

23 WRZEŚNIA 2016

My też tam byliśmy...

16 WRZEŚNIA 2016

16 września 2016 uczestniczyliśmy w imprezie „Imieniny ulicy Henryka Sienkiewicza” przygotowanej przez Książnicę Pedagogiczną. Ulica Henryka Sienkiewicza gościła uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych i mieszkańców.

WIĘCEJ

Mistrzostwa w lekkoatletyce

W środę, 14 września na stadionie KOSiR-u odbyły się mistrzostwa naszej szkoły w lekkoatletyce. W zawodach wzięli udział chętni uczniowie, którzy z dużym wyprzedzeniem wpisywali się na listę u nauczycieli wf w wybranej dyscyplinie.

WIĘCEJ

14 WRZEŚNIA 2016

AKCJA ODDAWANIA KRWI

13 WRZEŚNIA 2016

Dnia 29 września w naszej szkole planowana jest kolejna akcja oddawania krwi. To już ósma akcja organizowana przez Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi „Wampirek”.

Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji.

SZCZEGÓŁY

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie się w najbliższą środę 14 września br. o godz. 17.30.

UWAGA

Spotkanie rodziców klas pierwszych o godz. 17.00 w CKU – sala główna

WYKAZ SAL

12 WRZEŚNIA 2016

DZIEŃ SPORTU

20 CZERWCA 2016

Dnia 20 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Sportu Szkolnego. Rozegrano mecze w piłkę ręczną, piłkę koszykową oraz piłkę nożną.

Wszystkie spotknia rozgrywane były systemem każdy z każdym i trwały po 6 minut każdy

WIĘCEJ

Akcja bookcrossingu

W czwartek, to jest 16 czerwca, tak jak w całej Polsce również i w naszej szkole rozpoczęła się akcja bookcrossingu.

Motto naszej akcji "Ocal Książkę" nawiązuje do ogólnopolskiej „Uwolnij książki”.

WIĘCEJ

16 CZERWCA 2016

Konkurs rozstrzygnięty

8 CZERWCA 2016

W celu uświetnienia Roku Henryka Sienkiewicza a także propagowaniu kultury czytelniczej w ramach akcji „Narodowe Czytanie” ogłoszony został w naszej szkole konkurs pięknego czytania Quo Vadis. Konkurs zorganizowały Iwona Jany i Violetta Kasprzak – Sindera.

WIĘCEJ

Finał Województwa w Biegach Przełajowych

Dnia 02.06.2016r. w Żerkowie odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Sutowicz, Łukasz Gajewski, Ireneusz Nowakowski i Grzegorz Pietrzak.

WIĘCEJ

2 CZERWCA 2016

Konkurs "pięknego czytania"

30 MAJA 2016

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Pięknego czytania”, który jest także konkurencją czerwcową Maratonu Klas.

Zadaniem konkursowym będzie przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

WIĘCEJ

Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej

Dnia 23 maja 2016r. na boisku "Orlik" w Baranowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt w ramach Licealiady SZS "Wielkopolska". W rywalizacji brało udział 7 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Naszą szkołę reprezentowały: Iwona Marek, Hanna Parzonka, Dorota Stróżyńska oraz Monika Wojciechowska.

WIĘCEJ

23 MAJA 2016

Seminarium logistyków

18 MAJA 2016

W minioną środę odbyło się w naszej szkole seminarium podsumowujące 4 – tygodniową praktykę logistyków z klasy III TB. Uczniowie zaprezentowali 12 przedsiębiorstw, w których zdobywali pierwsze doświadczenie zawodowe.

WIĘCEJ

Wycieczka do Karpacza

W dniach 18-19 maja 2016r. odbyła się dwudniowa wycieczka do Karpacza, w której uczestniczyli uczniowie klas: I TA, I TB, kilku uczniów klasy I TC oraz wychowawcy klas: pani Edyta Magryś- Tecław, pan Piotr Krymiec i jako opiekun pan Andrzej Gruszka.

WIĘCEJ

18-19 MAJA 2016

BIEGI PRZEŁAJOWE

12 MAJA 2016

Dnia 12 maja br. na stadionie KOSiR-u odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów.

WIĘCEJ

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W dniu 29 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów Technikum Nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Akademię swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele starostwa powiatowego, rady powiatu kępińskiego, Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie, Rady Rodziców, dyrekcja, grono pedagogiczne, młodzież klas młodszych raz abiturienci.

WIĘCEJ

29 KWIETNIA 2016

MISTRZOWIE WIELKOPOLSKI!

28 KWIETNIA 2016

Reprezentanci naszej szkoły zostali Mistrzami Wielkopolski w piłce nożnej. Finałowy Turniej XVII Licealiady odbył się na orlikach w Kępnie i Baranowie. To jeden z największych sukcesów sportowych kępińskich szkół.

WIĘCEJ

Lekcja w zakładzie produkcyjnym

Niezwykła lekcja dla uczniów kształcących się w zawodzie tapicer. Tym razem uczniowie gościli w zakładzie produkcyjnym prężnie rozwijającej ię firmy ECO – MATERACE w Bralinie.

WIĘCEJ

27 KWIETNIA 2016

Dzień Języków Obcych

25 KWIETNIA 2016

EN/DE

Dnia 25.04.2016r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Niezwykle urozmaicone i atrakcyjne obchody rozpoczęło czterech konferansjerów w języku niemieckim i angielskim. Te niezwykłe lekcje wzbogacono licznymi prezentacjami multimedialnymi, które przygotowali wcześniej uczniowie i nauczyciele.

WIĘCEJ

XL Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Wśród prawie dwóch tysięcy uczniów z całej Polski startujących w dniach 22-23 kwietnia 2016r. w eliminacjach okręgowych XL jubileuszowej edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych byli również nasi uczniowie: Tomasz Gąszczak z kl. IV TC, Błażej Niechciał z kl. III TA, Mateusz Piskuła z kl. III TA i Karol Puchała z kl. IV TA.

WIĘCEJ

23 KWIETNIA 2016

VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny

15 KWIETNIA 2016

W piątek 15 kwietnia odbyły się już ósme zmagania uczniów szkół ponadgimnazjalnych z „królową nauk”. Tym razem aula Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie gościła 22 najlepszych ścisłowców powiatu kępińskiego.

WIĘCEJ

Najlepsi w rejonie!

Reprezentacja naszej szkoły ponownie okazała się najlepszym zespołem w rejonie kaliskim w piłce nożnej. Po raz trzeci z rzędu nasi uczniowie stanęli na najwyższym podium. W zawodach walczyły reprezentacje siedmiu najlepszych szkół z rejonu kaliskiego.

WIĘCEJ

12 KWIETNIA 2016

Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

KWIECIEŃ 2016

W tym roku na pielgrzymkę maturzystów zgłosiło się 55 uczniów (IV TA – 14, IV TB – 17, IV TC – 24), by wspólnie wyruszyć do Częstochowy i w gronie ponad 2200 młodych ludzi zawierzyć swoje przyszłe życie Maryi.

WIĘCEJ

Laureaci są wśród nas...

Jest, jest, jest, ... mamy dwóch Laureatów VI MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO. W dniu 12.04.2016r. siedmiu uczniów naszej szkoły reprezentowało szkołę w konkursie obcojęzycznym pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty i Starostwa Powiatowego w Wieluniu.

WIĘCEJ

12 KWIETNIA 2016

Ogólnopolski Konkurs pro life

11 KWIETNIA 2016

Młodzież naszej szkoły jest aktywna w różnych dziedzinach. Rozwija swoje talenty na wiele sposobów. Tym razem uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie pro life pt. „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”.

WIĘCEJ

Skutki nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa i przepisów o ruchu drogowym

 

„Skutki nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa i przepisów o ruchu drogowym” – taki był temat niezwykłej lekcji, którą poprowadzili 6 kwietnia przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej.

WIĘCEJ

6 KWIETNIA 2016

Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców

1 KWIETNIA 2016

Reprezentacja naszej szkoły zwyciężyła w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców, które rozegrano w piątek 1 kwietnia na kompleksie sportowym Orlik w Kępnie. Zawody odbyły się w ramach XVII Licealiady 2015/2016.

WIĘCEJ

Targi Samochodowe w Poznaniu

Poznańskie Targi Motor Show 2016 i Targi Techniki Motoryzacyjnej „ttm”, to największa impreza samochodowa w Europie Środkowo-Wschodniej, która powróciła do czasów swojej największej świetności.

Wystawa to przede wszystkim potężne stoiska koncernów motoryzacyjnych, najnowsze luksusowe samochody, piękne i potężne motocykle, fantastyczne campery i niesamowite ciężarówki oraz autokary.

WIĘCEJ

1 KWIETNIA 2016

 

Szkolne eliminacje XXII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o BHP w Rolnictwie

30 MARCA 2016

W dniu 30 marca 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie, przeprowadzono eliminacje szkolne XXII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie.

WIĘCEJ

Targi Budowlane TARBUD

​W dniu 18 marca 2016 roku odbyła się wycieczka dydaktyczna do Wrocławia na Targi Budowlane TARBUD oraz do Żernik Wrocławskich na teren budowy budynku biurowo – magazynowego. Wycieczka zorganizowana była dla uczniów Technikum Budowlanego w naszej szkole, a udział w niej wzięło 13 uczniów z klasy I TA, 6 uczniów z klasy II TB i 4 uczniów z klasy III TB.

WIĘCEJ

19 MARCA 2016

Lekcja w terenie

19 MARCA 2016

W dniu 17 marca 2016 roku w czasie zajęć z przedmiotu pracownia zbrojarsko – betoniarska odbyła się wycieczka uczniów klasy II TB (grupa „budowlańców”) na pobliską budowę w miejscowości Krążkowy.

WIĘCEJ

Olimpiada Techniki Samochodowej

​19 marca 2016r. w Warszawie w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbyła się XVII Olimpiada Techniki Samochodowej. Wysoką wiedzą z zakresu motoryzacji, bezpieczeństwa ruchu drogowego, wykazali się uczniowie ZSP Nr 2 w Kępnie: Adam Cecota, Maciej Czekała, Filip Pawelec, którzy pod opieką mgr inż. Macieja Wieczorka uzyskali wysokie wyniki.

WIĘCEJ

19 MARCA 2016

Targi AGROTECH w Kielcach

18 MARCA 2016

W dniu 18 marca 2016r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie wzięli udział w wycieczce dydaktycznej na AGROTECH Kielce. W wycieczce wzięło udział 48 uczniów z klas: I TC, II TB oraz III TA.

WIĘCEJ

XVI OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

 

​„BEZPIECZNIE OD STARTU” – pod takim hasłem, w piątek 18 marca 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie zorganizowane zostały po raz XVI eliminacje cechowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Patronem corocznego przedsięwzięcia są: Związek Rzemiosła Polskiego, Główny Inspektorat Pracy, Państwowa Inspekcja Pracy i Minister Edukacji Narodowej.

WIĘCEJ

18 MARCA 2016

 

Kultura bezpieczeństwa – szkolenie w zakresie ochrony prawnej i bezpiecznych warunków pracy

16 MARCA 2016

W dniu 16 marca 2016r. w ZSP Nr 2 w Kępnie odbyło się szkolenie dla uczniów klas III zasadniczej szkoły zawodowej, zatrudnionych w zakładach pracy w celu przygotowania zawodowego, w ramach programu edukacyjnego "Kultura bezpieczeństwa".

WIĘCEJ

Rozgrywki​ w piłce siatkowej chłopców

​Dnia 15.03.2016r. w Kaliszu odbyły się rozgrywki​ w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady 2015/16.

Nasza drużyna awansowała z finału powiatowego i w 1/4 finału rejonu Kalisz zajęła IV miejsce.

WIĘCEJ

15 MARCA 2016

 

Seminarium podsumowujące praktyki młodzieży niemieckiej w Kępnie

11 MARCA 2016

W piątek 11 marca br. odbyło się seminarium podsumowujące trzytygodniowe praktyki młodzieży niemieckiej w Kępnie.

W projekcie uczestniczyło 12 uczniów i jeden opiekun. Praktyki odbywały się u loklnych przedsiębiorców i w Przedszkolu Sióstr Boromeuszek.

WIĘCEJ

Pokaż nam język

W środę 9 marca odbył się szkolny etap konkursu "Pokaż nam język" organizowany przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu.

Zadaniem uczestników konkursu byłó rozwiązanie testu związanego z zagadnieniami gramatycznymi i znajomością śrdków językowych w języku angielskim i niemieckim. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas I TA, II TA, IV TA, IV TB oraz IV TC. Spośród uczestników z całej Polski zostanie wybranych 1000 osób z języka angielskiego, oraz 1000 osób z języka niemieckiego, które zakwalifikują się do II etapu konkursu.

Trzymamy za Was kciuki!

9 MARCA 2016

XXIX Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

5 MARCA 2016

W sobotę 5 marca br. odbył się w Wieluniu etap okręgowy XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Sola III TB, Krystian Nawrot IVTA, Tomasz Krawczyk IVTA.

Uczestnikom gratulujemy awansu do niniejszego etapu, licząc na dalsze sukcesy!

Jubileusz 20–lecia ZSP Nr 2 w Kępnie

"Per aspera ad astra" pod takim hasłem odbywały sie uroczyste obchody jubileuszu 20-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie.

Jubileusz to czas wspomnień, podsumowań, snucia planów na kolejne lata. Nie inaczej będzie i tym razem. Tymi słowami dyrektor szkoły Andrzej Kowalczyk rozpoczął jubileuszową galę.

WIĘCEJ

3 MARCA 2016

Dzień Otwarty w ZSP Nr 2 w Kępnie

27 LUTEGO 2016

Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę, świętowali z nami 20-te urodziny. Działo się dużo, kto był to chyba nie pożałował.

WIĘCEJ

Nagranie wideoklipu

W środę 24 lutego miały miejsce w szkole niesamowite wydarzenia. Na razie na kilku zdjęciach można zobyczyć przedsmak, tego co się działo.

WIĘCEJ

24 LUTEGO 2016

Wycieczka do Sejmu i Senatu

23 LUTEGO 2016

Dnia 23 lutego osiemnastoosobowa grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunkami: p. Marią Rachlak i p. A. Klimecką pojechała do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie Sejmu i Senatu RP.

WIĘCEJ

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 23 lutego 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sucharskiego w Kępnie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

Naszą szkołę reprezentowali: Monika Parzonka, Marta Dobrowolna oraz Magdalena Niechciał.

WIĘCEJ

23 LUTEGO 2016

Bezpieczeństwo i higiena pracy w zagrodzie rolnika

23 LUTEGO 2016

Regionalna Komisja ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie Indywidualnym dla Wielkopolski Południowej przeprowadziła w dniu 23 lutego 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie drugą część seminarium dla uczniów kierunków rolniczych i rolników przyjmujących uczniów na praktyki zawodowe, poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.

WIĘCEJ

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców

 

Dnia 19 lutego w ZSP Nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców.

Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła II miejsce i awansowała tym samym do kolejnego etapu.

WIĘCEJ

19 LUTEGO 2016

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

18 LUTEGO 2016

Dnia 18 lutego 2016r. w ZSP nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce.

WIĘCEJ

Mistrzostwa w unihokeju

W piątek, 12.02.2016r w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców. Chłopcy rozegrali trzy tercje po 15 min, a dziewczęta 3 × 10 min.

Drużyna chłopców reprezentująca naszą szkołę uzyskała dużą przewagę nad drużyną z ZSP nr 1 - 8: 1 oraz tytuły najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika.

WIĘCEJ

12 LUTEGO 2016

Dopalacze niszczą życie

11 LUTEGO 2016

Dnia 11.02.2016r. kolejna grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez KPP w Kępnie w ramach akcji "Dopalacze niszczą życie".

Podczas zajęć zapoznano uczniów z tematyką dopalaczy oraz zagrożeniami płynącymi z ich zażywania.

WIĘCEJ

STUDNIÓWKA 2016

Tegoroczną studniówkę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie mamy już za sobą. Odbyła się on w sobotę 6 lutego 2016 roku, a gościł nas „Zajazd Wielkopolski” w Siemianicach.

Na balu bawiło się ponad 200 osób, uczniowie klas Technikum Nr 2 w zawodach: technik agrobiznesu, technik budownictwa, technik logistyk, technik pojazdów samochodowych, technik rolnik oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

WIĘCEJ

6 LUTEGO 2016

Uczniowie ZSP Nr 2 na Polagra – Premiery 2016

22 STYCZNIA 2016

W dniu 22 stycznia 2016r. pięciu uczniów kierunków rolniczych z ZSP Nr 2 w Kępnie (Eryk Głowik - I TC oraz Borys Antoszków, Wojciech Kasprzak, Błażej Niechciał i Mateusz Piskuła - III TA) brało udział w wyjeździe na Polagra - Premiery w Poznaniu. W wycieczce uczestniczył również Jan Kokot, nauczyciel przedmiotów zawodowych rolniczych w ZSP Nr 2 w Kępnie. Wyjazd zorganizowały Ośrodki Doradztwa Rolniczego z terenu Powiatu Kępińskiego.

WIĘCEJ

Udział w obchodach Jubileuszu 120 lat izb rolniczych

 

W dniu 11 stycznia 2016 roku, w Siemianicach odbyła się konferencja poświęcona obchodom Jubileuszu 120 lat izb rolniczych na ziemiach polskich.

W uroczystościch uczestniczyło 4 naszych uczniów wraz z opiekunem.

WIĘCEJ

11 STYCZNIA 2016

III MIĘDZYSZKOLNA CORRIDA ORTOGRAFICZNA

11 GRUDNIA 2015

W piątek, 11 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyła się III edycja Międzyszkolnej Corridy Ortograficznej o tytuł „Mistrza ortografii”. Z trudnym tekstem zmagało się dziewięcioro uczestników.

WIĘCEJ

WICEMISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA!

W dniu 03.12.2015 roku w Chodzieży odbył się finał wojewódzki w halowej piłce nożnej. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła tytuł Wicemistrza Wielkopolski w składzie: Bartczak Paweł, Gola Mateusz, Hojka Patryk, Kościelny Bartosz, Lenort Tomasz, Łydka Patryk, Mierzchała Witold, Ogorzelski Marcin, Werner Patryk, Witek Tomasz i Strąk Jakub oraz Latusek Filip, który wystąpił tylko w finale powiatowym gdyż kontuzja wyeliminowała go z dalszych rozgrywek.

Opiekunem drużyny był mgr Paweł Falszewski.

WIĘCEJ

3 GRUDNIA 2015

Bezpieczeństwo i higiena pracy w zagrodzie rolnika

3 GRUDNIA 2015

Regionalna Komisja ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie Indywidualnym dla Wielkopolski Południowej przeprowadziła w dniu 3 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie pierwszą część seminarium dla uczniów kierunków rolniczych i rolników przyjmujących uczniów na praktyki zawodowe, poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.

WIĘCEJ

Dwie lekcje ćpania – skutki głupoty

25 listopada 2015r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczne pod nazwą "Dwie lekcje ćpania – skutki głupoty" z certyfikowanym instruktorem terapii uzależnień panem Arturem Amendą – prezesem ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Arka Noego". Była to niezapomniana lekcja dotycząca problemów wynikających z eksperymentowania z papierosami, alkoholem i narkotykami oraz jego konsekwencji. Niepowtarzalna atmosfera w trakcie zajęć to zasługa prowadzącego, który trafia do młodzieży poprzez swoją otwartość, szczerość i bezpośredniość. Świadectwo jego trudnego i skomplikowanego życia nadało spotkaniu szczególnego znaczenia. Najważniejsze by uczniowie zapamiętali, jakim szczęściem jest dom, rodzina, zdrowie i nigdy nie doświadczyli skutków głupoty.

25 LISTOPADA 2015

 

Etap szkolny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

20 LISTOPADA 2015

W piątek 20 listopada br. odbył się etap szkolny XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W zawodach uczestniczyło 27 uczniów, z których troje zakwalifikowało się do etapu okręgowego w Wieluniu. Są to:Wiktoria Sola III TB, Krystian Nawrot IV TA, Tomasz Krawczyk IV TA.

Oddając wiersz – otrzymała I miejsce!

Zuzanna Jagieła, uczennica naszej szkoły zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Bursztynowa Szuflada”, zorganizowanym przez Fundację Laera z Kalisza.

WIĘCEJ

14 LISTOPADA 2015

Sukces artystyczny Anny Gzik

10 LISTOPADA 2015

Kolejny sukces artystyczny może wpisać na swoje konto Anna Gzik, uczennica klasy IV TB. Z okazji 40-lecia MDK „Śródmieście”, oraz 35-lecia sekcji szachowej MUKS we Wrocławiu, został zorganizowany Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Królewska Gra – Szachy”.

WIĘCEJ

Konkurs plastyczny z profilaktyki uzależnień

Informujemy o powiatowym konkursie plastycznym z profilaktyki uzalenień

"Bądź mądry – nie daj się wypalić"

organizowanym przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu.

WIĘCEJ

7 LISTOPADA 2015

Sukces Dominika

6 LISTOPADA 2015

Dominik Skiba z klasy I TC zajął 2 miejsce w XXVII Konkursie Recytatorskim im. Marii z Fredrów Szembekowej. Konkurs odbył się 6 listopada w Łęce Opatowskiej. Nasz uczeń zaprezentował dwa wiersze: Adama Mickiewicza "Do M**" oraz Marii z Fredrów Szembekowej "Jak to teraz bywa...".

GRATULUJEMY

Pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Dnia 4 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Uczestniczyli w nim uczniowie klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz klas czwartych Technikum Nr 2.

WIĘCEJ

4 LISTOPADA 2015

Konkurs biblioteczny rozstrzygnięty!

4 LISTOPADA 2015

W celu uświetnienia Roku Jana Pawła II biblioteki szkół ponadgimnazjalnych w Kępnie ogłosiły konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do fragmentu poematu Jana Pawła II pt. „Tryptyk Rzymski”.

WIĘCEJ

Spektakle profilaktyczne

Pod koniec października uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie obejrzeli dwa spektakle profilaktyczne przygotowane przez Krakowskie Centrum Profilaktyki.

WIĘCEJ

29 PAŹDZIERNIKA 2015

Sprawni w przyszłym zawodzie

28 PAŹDZIERNIKA 2015

W środę 28 października br. w budynku CKU w Kępnie odbyła się III edycja konkursu dla gimnzjalistów powiatu kępińskiego ph. "Sprawni w przyszłym zawodzie". W rozgrywkach udział wzięło 11 gimnazjów.

WIĘCEJ

Eliminacje szkolne XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

 

W dniach od 23 października 2015r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyły się eliminacje szkolne XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W eliminacjach uczestniczyli uczniowie klas I TC, II TB, III TA, IV TA i IV TC uczący się w zawodach technik agrobiznesu i technik rolnik.

WIĘCEJ

23 PAŹDZIERNIKA 2015

Spotkanie z dietetykiem

20 PAŹDZIERNIKA 2015

Dnia 20 października w naszej szkole odbyło się spotkania dziewcząt z panią dietetyk Dominiką Parzonką. Spotkanie odbyło się w związku ze zbliżającym się 24 października Dniem Walki z Otyłością. Udział w nim wzięło 37 dziewcząt.

WIĘCEJ

 

Starsze wpisy znajdują się w ARCHIWUM