ZSP NR2

października

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP Nr 2 w Kępnie

14  października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej - święta wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

Na okolicznościowy apel przybyli: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kępnie, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz społeczność uczniowska.

Tradycją stało się, aby w tym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

października

Piotr Krymiec

Seminarium podsumowujące praktyki w Norden w ramach programu Erasmus+

7 października 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyło się seminarium podsumowujące projekt "Do Norden po nowe doświadczenia zawodowe" zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Akcja: Mobilność edukacyjna na zasadach programu Erasmus+.

Seminarium zostało przygotowane przez młodzież uczestniczącą w projekcie pod kierunkiem opiekunów: Ewy Jobczyk,Darii Brajer-Działak, Renaty Burzały i Piotra Krymca. W seminarium uczestniczyli: Starosta Powiatu Kępińskiego w Kępnie - Robert Kieruzal, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Iwona Rataj, przedstawiciele lokalnych mediów oraz pracodawcy uczestniczący w projekcie, rodzice, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie.

września

Edyta Liebner

Z wizytą w Warszawie

W dniach 20-22 września br. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Warszawy.

Wyjazd pozostawił moc pięknych wrażeń i niezwykłe wspomnienia, które z utęsknieniem będziemy rozpamiętywać jeszcze długo.

września

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W poniedziałek 2 września w szkolnych murach znów zrobiło sie gwarno. Uroczystej inauguracji dokonała nowa dyrektor placówki: mgr Barbara Howis, która na wstępie powitała wszystkich pracowników szkoły i licznie przybyłą młodzież. Uroczystość była też okazją do wspomnień obchodzonej 1 września 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Dyrektor, zwracając sie do uczniów i nauczycieli, zwróciła uwagę na fakt, że pomimo tzw. "podwójnego rocznika", organizacja zajęć w szkole nie jest w żaden sposób zakłócona, czy nawet utrudniona.

czerwca

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie dyrektora ANDRZEJA KOWALCZYKA

19 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Kępnie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Tegoroczne podsumowanie dziesięciomiesięcznej nauki było wyjątkowe nie tylko dla uczniów, ale przede wszystkim dla dyrektora Andrzeja Kowalczyka, który zdecydował się odejść po 43 latach pracy zawodowej na zasłużoną emeryturę.