października

Katarzyna Bartnik-Domal

XII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Ośmioro   uczniów z klasy IVTA uczących się w zawodzie technik logistyk wzięło udział w XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej corocznie przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania. W tym roku po raz pierwszy etap szkolny miał odbyć się w nowej formie, w wersji on-line, czyli za pomocą Internetu i zaplanowany był na 4 października 2019r. Niestety z powodów technicznych, wynikających najprawdopodobniej z bardzo dużej liczby uczestników (ok. 9000), nie udało się przeprowadzić olimpiady w tym dniu. Drugi termin wyznaczono na dzień 23 października o godz. 11.00 i dla pewności zastosowano dotychczasową, tradycyjną - papierową formę. Po napisaniu testu należało zeskanować karty odpowiedzi zawodników i przesłać je e-mailem pod wskazany adres.

Jak co roku uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań z zakresu logistyki. Za prawidłową odpowiedź można było uzyskać 2 punkty, za brak odpowiedzi 0 punktów, a za błędną odpowiedź -1 punkt. Maksymalnie można było zdobyć 40 punktów, a minimalnie minus 20 punktów.

6 listopada WSL ogłosiło wyniki szkolnego etapu Olimpiady:

Jakub Matysiak uzyskał bardzo wysoki wynik, zdecydowanie lepszy niż w zeszłym roku. Zakwalifikował się również do kolejnego etapu olimpiady, który odbędzie się 6 grudnia w siedzibie WSL w Poznaniu.