listopada

Barbara Noculak

XXI Powiatowy Festiwal Teatralny

26 listopada 2019r. uczniowie z klas I TA i I TD (I TA: Maja Kaźmierczak, Nicola Łyczkowska, Dominika Mejza, Julia Wąsala, Kacper Zimoch; I TD: Malwina Stopka, Michał Biernat, Piotr Grzesiński, Maciej Sowa) wzięli udział w XXI Powiatowym Festiwalu Teatralnym, który odbył się pod hasłem "Szkoła w literaturze". Zespół reprezentujący naszą szkołę przedstawił spektakl oparty na fragmencie powieści o Harrym Potterze, była to "Lekcja wróżbiarstwa". Dekoracje do inscenizacji wykonała grupa z klasy 2b (Hubert Babis, Agnieszka Pawlak, Magdalena Nowak, Sandra Pomiankowska) pod kierunkiem pani M. Rachlak, zaś nad całością przygotowań czuwały panie Aleksandra Klimecka i Barbara Noculak.

Przedstawienie nie wpisało się w dominującą w tym roku na festiwalu formułę "teatru częściowo streszczanego" i zostało sklasyfikowane na 4 miejscu. Jednak atmosfera teatralnego święta dała uczniom dużo radości, a zespołowa praca i możliwość zaangażowania się w ciekawy projekt okazały się bezcenne.

Gratulujemy dobrego występu!