grudnia

Sebastian Szewczuk

KOLĘDZIAŁKI 2019

20 grudnia 2019 r. w fantastycznej atmosferze odbyły się Kolędziałki. Czwarta edycja zaowocowała wysoką frekwencją uczniów, jak również zwiększonym udziałem klas w konkursie. Jury konkursu po raz kolejny wyłoniło najlepszych wykonawców. W tym roku w tym ważnym gronie zasiedli: p. Judyta Grzesińska – pełniąca rolę przewodniczącego jury, p. Beata Szymoniak. p. Jan Kokot, p. Dariusz Jasik, p. Jarosław Dominik. Klasy przedstawiły przygotowane utwory według kolejności:

1.   III TA – Skrzypi wóz;
  2. 1 d – Dzisiaj w Betlejem;
  3. II TB – Kolęda od serca do ucha;
  4. 1 b – Kto wie że za rogiem;
  5. III TB – Merry Christmas;
  6. 2 c – Przybieżeli do Betlejem
  7. I TB – Świeć gwiazdeczko;
  8. 1 h – Wśród nocnej ciszy;
  9. I TD – Last Christmas;
  10. 1 f – Skrzypi wóz;
  11. I TA – Gdy gwiazda;
  12. 1 g – Pada śnieg;
  13. I TC – A Mikołaj pędzi;
  14. 1 c – Pójdźmy wszyscy do stajenki;
  15. II TA – Hej w dzień narodzenia;
  16. IV TA – Złota Jerozolima

Po występie wszystkich uczestników konkursu, na scenę wkroczyli nauczyciele i zaśpiewali kolędę Bóg się rodzi, co zostało bardzo ciepło przyjęte przez młodzież i nagrodzone gromkimi brawami. W trakcie obrad jury, oczekujący na wyniki wspólnie odśpiewali kilka kolęd. Do wręczenia dyplomów została zaproszona p. dyrektor Barbara Howis, a towarzyszyli jej p. Judyta Grzesińska i p. Sebastian Szewczuk. Najpierw w kolejności występów zostały wręczone dyplomy za udział w tegorocznych Kolędziałkach. Ostatnią klasą wywołaną na scenę była klasa IV TA, która wzięła udział w tegorocznych zmaganiach mimo braku klasyfikacji do Maratonu klas. Po raz kolejny pokazali, jak ważna jest atmosfera jedności wspólnoty szkolnej. Tym milej było im wręczyć Platynowy Dyplom za wieloletni udział w konkursie kolęd i pastorałek, oraz zdobywanie pierwszych miejsc w latach 2016, 2017, 2018. Następnie ogłoszono zwycięzców:

Fragment zwycięskiego występu

Po wręczeniu dyplomów głos zabrała pani dyrektor Barbara Howis: „Okres świąteczny skłania nas do refleksji nad własnym życiem. Zbliżające się Święta są znakomitą okazją aby pojednać się bliźnimi, spędzić więcej czasu z rodziną i cieszyć się miłym wspomnieniem. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka. Każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. Takie jest najważniejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia. Niech gwiazda betlejemska prowadzi nas do tych którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem móc patrzeć w przyszłość. Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem. Niech nie gaśnie nigdy ona w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi, wspaniałomyślnymi wobec innych. W każdej chwili bądźmy pomocni bo ktoś może potrzebować naszego wsparcia. Życzę wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt. I bardzo proszę o przekazanie tych życzeń swoim bliskim”.

Prowadzącymi tegoroczny konkurs były uczennice: Zuzanna Gąszczak z klasy III TA i Oliwia Świtoń z klasy I TC. Nagłośnienie, oraz dbanie o akustykę w trakcie występów podlegało pieczy pana Bogusława Draba. Przygotowaniem scenerii, dyplomów, scenariusza prowadzących, jak również dokumentacją jury i uwiecznieniem wszystkich występów na nagraniach zajął się pan Sebastian Szewczuk.