września

Dorota Tokarek

NOWY ROK SZKOLNY 2020/2021 W REŻIMIE SANITARNYM

We wtorek, 1 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021, na którą przybyli Starosta Kępiński Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka.

COVID-19 zmienił oblicze szkoły i ten rok, podobnie jak poprzednie kilka miesięcy od marca do czerwca, przejdzie do historii. Funkcjonowanie placówki odbywać się będzie w reżimie sanitarnym – wszystkich obowiązują maseczki na korytarzach i dystans.

Dyrektor szkoły Barbara Howis powitała zaproszonych Gości, dyrekcję, nauczycieli i młodzież klas pierwszych, którym życzyła zdrowia i wytrwałości w tych trudnych dla wszystkich warunkach. Od września w Technikum Nr 2 będzie się kształcić 30 nowych uczniów, natomiast w Branżowej Szkole I stopnia ponad 150.

Po kilkumiesięcznej izolacji społecznej, związanej z nauczaniem zdalnym wracamy do szkoły z dozą niepewności, ale też pełni nadziei, że uda nam się wygrać walkę z koronawirusem, wzbogacimy się o nowe doświadczenia, wiedzę i umiejętności.