ZSP NR2

 

PROJEKTY EUROPEJSKIE

Kolejny projekt

GRUDZIEŃ 2024

Barbara Howis


Praktyki w Norden

LISTOPAD 2024

Renata Burzała

Seminarium podsumowujące projekt „Praktyki w Norden szansą na lepszy start”

Seminarium podsumowujące projekt „Praktyki w Norden szansą na lepszy start” realizowanego w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” ze środków programu FRSE na zasadach Programu Erasmus+.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie od 2004 r. jest beneficjentem wielu programów Unii Europejskiej działających w obszarze edukacji i szkoleń zawodowych, tj. Leonardo da Vinci oraz Erasmus +. Aktywny udział szkoły w tych programach, jest przykładem, jak można w praktyce prowadzić współpracę międzynarodową z korzyścią dla uczniów, nauczycieli i instytucji.

W grudniu br. ZSP Nr 2 w Kępnie kończy realizację kolejnego trwającego 12 miesięcy projektu Erasmus+ „Praktyki w Norden szansą na lepszy start”.

20.listopada w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie odbyło się seminarium podsumowujące trzytygodniowe staże uczniowskie w niemieckiej miejscowości Norden.

Dyrektor ZSP Nr 2 Kępnie Barbara Howis powitała zaproszonych gości: Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Pana Andrzeja Jóźwika, Starszego Cechu Rzemiosł Różnych Pana Marka Czekałę, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie Panią Iwonę Rataj, zastępcę dyrektora generalnego Fabryki BENIX Pana Krzysztofa Zimnego, pracodawców zatrudniających praktykantów: przedstawiciela Firmy POLAK MEBLE i jednocześnie Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Magdalenę Leśniak, właściciela Biura Inżynierskiego Pana Piotr Stryjakiewicza, dyrektora produkcji Firmy REMBET Pana Marka Króla, właścicieli gospodarstw rolnych Panią Emilię Blabuś, Panią Klaudię Bryłka, Pana Piotra Adamskiego, Panią Agnieszkę Zobek, oraz uczniów ZSP Nr 2 zaproszonych na tę uroczystość.

Koordynator projektu Renata Burzała przedstawiła informacje o unijnym programie ERASMUS + wspierającym międzynarodową współpracę edukacyjną i o samym projekcie, realizowanym na zasadach Erasmus+, ale zatwierdzonym do realizacji decyzją Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i sfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Opiekun stażystów w Norden Daria Brajer-Działak, opowiedziała o ponad dwudziestoletnim partnerstwie ZSP Nr 2 w Kępnie ze szkołą Conerus-Schule w Norden. Partnerstwo między szkołami zainicjował i pielęgnował dyrektor Andrzej Kowalczyk a kontynuuje je obecny dyrektora ZSP Nr 2 Barbara Howis. Daria Brajer-Działak omówiła też wizyty przygotowawcze poprzedzające wyjazd grupy na praktyki zawodowe w maju 2024. Podkreśliła, że prekursorką, mentorem i motorem napędowy wszystkich działań szkoły rozpoczynających się od hasła: „napiszmy projekt” jest p. Ewa Jobczyk.

Kolejnym punktem seminarium była relacja samych praktykantów, którzy odbyli w terminie 6.05.2024 do 24.05.2014 roku trzytygodniową praktykę zawodową w niemieckich przedsiębiorstwach i gospodarstwach rolnych współpracujących z partnerską szkołą Conerus-Schule w Norden, we Wschodniej Fryzji, w zawodach: technik budownictwa, technik agrobiznesu i technik logistyk Z ich relacji wynikało, że pobyt w Niemczech, to nie tylko praktyka zawodowa, zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności zawodowych, ale również pokonywanie barier językowych, nauka języka, poznawanie regionu, jego kultury i obyczajów.

Podczas praktyk w Niemczech, było też miejsce na polski akcent - wizyta delegacji z ZSP Nr 2, której celem był monitoring przebiegu praktyk. Uzupełnieniem wypowiedzi poprzedników, była relacja p. Barbary Howis, która wraz z p. Renatą Burzałą, p. Martą Wąslaą oraz p. Jarosławem Dominikiem odbyli na półmetku wizytę monitorującą. Dyrektor utwierdziła słuchaczy w przekonaniu, że cały wyjazd został bardzo dobrze przygotowany, uczniowie byli pod dobrą opieką, a oni sami i towarzyszący mu nauczyciele, mieli czas zagospodarowany w stu procentach. Podkreśliła, że przez wszystkich zagranicznych pracodawców przygotowanie i postawa uczniów ZSP Nr 2 podczas praktyk była wysoko oceniana.

Pani Marta Wąsala, drugi z opiekunów grupy w Norden zrelacjonowała jeden z punktów projektu, jakim było przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczno-psychologiczne praktykantów przed wyjazdem grupy na staż. Mobilność poprzedzona była 20 godzinnym kursem języka niemieckiego prowadzonym przez p. Panią Ewę Brajer. Zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności niezbędnch do komunikacji w języku niemieckim na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym pozwoliła im z łatwością pokonać barierę językową. Pani Renata Burzała prowadząca szkolenie kulturowe zapoznała uczniów z modelem kultury, obyczajami i tradycjami Niemiec i regionu Wschodniej Fryzji, z kuchnią tego kraju, aspektami prawno-społecznymi funkcjonowania w Niemczech, z uprzedzeniami, stereotypy oraz korzyściami płynącymi z wielokulturowości. Psycholog p. Ewa Szkudlarek podczas swojego szkolenia skupiła się na tematyce przygotowującej młodzież jak radzić sobie z rozłąką.

Dalej p. Marta Wąsala opowiedziała o swoich doświadczeniach z punktu widzenia opiekuna praktykantów i o rolach jakie odgrywały wspólnie z p. Darią Brajer-Działak. Jedną z nich był : opiekun dozorca – dbający o odpowiednie warunki socjalno-bytowe uczniów podczas praktyk w miejscu zakwaterowania. Zapewniał on na co dzień nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale również komfort życia uczniów. Inna z ról to opiekun dobry rodzic... tworzący bezpieczną atmosferę i odpowiedni klimat dla dobrego samopoczucia uczniów, był wsparciem psychologicznym dla nich w całkowicie nowym środowisku życia i pracy oraz w sytuacji rozłąki z najbliższymi. P. Marta Wąsala wraz z grupą stażystów przygotowała również Konferencję Prasową podsumowującej praktyki zawodowe w Norden, która odbyła się w przeddzień wyjazdu w piątek 23. maja. Na konferencję zaproszono wszystkich pracodawców zatrudniających uczniów, dyrekcję Conerus Schule Norden, koordynatorów projektu z ramienia szkoły Conerus Schule Norden, którzy byli współorganizatorami seminarium, oraz lokalne media.

Po prezentacji dyrektor szkoły p. Barbara Howis wręczyła stażystom Certyfikaty Funduszy Europejskich oraz Europasy Mobilności potwierdzające uczestnictwo w mobilności edukacyjnej, okres stażu odbytego w innym kraju europejskim, oraz nabyte umiejętności. Są one dodatkowym atutem w przyszłym poruszaniu się po krajowym i europejskim rynku pracy.

Seminarium zamykało oficjalne ogłoszenie rekrutacji do kolejnej edycji praktyk zawodowych w Niemczech realizowanych na zasadach Erasmus+, zatwierdzonych do realizacji decyzją Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i sfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Rekrutacja do projektu pt. „Praktyki europejskie - doświadczenie, które procentuje przez lata” rusza już 25.listopada i po raz pierwszy oprócz uczniów technikum projekt skierowany jest również do uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w Kępnie.

Programy praktyk zagranicznych są dla szkoły ważnym elementem uzupełniającym proces edukacji oraz przyczynia się do doskonalenia systemu kształcenia i szkolenia zawodowego, dlatego praktyki zawodowe za granicą oraz wizyty monitorujące/partnerskie dla nauczycieli na stałe wpisane są w kalendarz szkoły.

Oba projekty zostały dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w proporcji 82,52% budżet środków europejskich i 17,48% ´środków budżetu krajowego.


Praktyki w Norden

CZERWIEC 2024

Marta Wąsala

Daria Brajer-Działak

Praktyka zawodowa uczniów ZSP Nr 2 w Kępnie w Norden

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie w dniach od 5.maja - 25.maja 2024 odbyli 3 tygodniową praktykę w ramach projektu pt. „Praktyki w Norden szansą na lepszy start” realizowanego na zasadach Erasmus+ wspófinansowanego z budżetu środków europejskich oraz środków budżetu krajowego. Praktyka odbyła się też w ramach już 20-letniej współpracy między szkołami ZSP Nr 2 w Kępnie oraz Conerus Schule Norden. Uczniowie doskonalili umiejętności w zawodach technik logistyk, technik agrobiznesu i technik budownictwa w niemieckich firmach.

Conerus-Schule w Norden koordynowała kontakty z pracodawcami i dołożyła wszelkich starań, aby urozmaicić czas wolny naszych uczniów. Praktykanci zwiedzili miedzy innymi wyspę Norderney, miasto Bremen, festiwal latawców, stację karmienia fok, uczestniczyli w corocznych zawodach żużlowych w Norden, podczas których mocno dopingowali żużlowca z Polski Daniela Kaczmarka, jak również wspólnie bawili się w wesołym miasteczku, które zagościło w Norden.

W ramach wizyty monitorującej zaprzyjaźnioną szkołę odwiedzili pani Dyrektor Barbara Howis, koordynator projektu pani Renata Burzała, oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych pan Jarosław Dominik. Opiekę nad uczniami w trakcie praktyk w Niemczech sprawowała pani Daria Brajer-Działak i pani Marta Wąsala.

Na podsumowanie projektu uczniowie uczestniczyli w konferencji z udziałem pracodawców u których odbywali praktyki, Dyrekcji szkoły i lokalnej prasy. Była to wspaniała okazja do podzielenia się umiejętnościami zdobytymi podczas praktyk w niemieckich firmach.

Podczas pobytu w Niemczech uczniowie doskonalili umiejętności językowe i zawodowe, jak również rozwijali europejską świadomość kulturową, budowali relacje i nabywali kompetencje interpersonalne. Niewątpliwie praktyki naszych uczniów w Niemczech podniosą ich potencjalną atrakcyjność na rynku pracy.

Zdjęcia z wydarzenia  


Praktyki w Norden

STYCZEŃ 2024

LISTA RANKINGOWA

Lista uczniów zakwalifikowanych do projektu pt.”Praktyki w Norden szansą na lepszy start” o numerze 2022-1-PL01-KA122-VET-000068790 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+ w Akcji 1 „Mobilność edukacyjna” w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe i dofinansowanego w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego w programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Lista osób zakwalifikowanych:

  1. Bryłka Wojciech (2TC – technik agrobiznesu)
  2. Jankowska Angelika (2TC – technik agrobiznesu)
  3. Groblica Hanna (2TC – technik agrobiznesu)
  4. Blabuś Martyna (2TC – technik agrobiznesu)
  5. Udała Karolina (2TC – technik agrobiznesu)
  6. Jeziorna Zuzanna (3TA – technik logistyk)
  7. Blabuś Klaudia (3TA – technik logistyk)
  8. Wróbel Maksymilian (3TB – technik budownictwa)
  9. Lenek Kamil (3TB – technik budownictwa)
  10. Żłobiński Filip (3TB – technik budownictwa)
  11. Sydow Kacper (3TB – technik budownictwa)
  12. Durka Dawid (3TB – technik budownictwa)
  13. Adamczyk Tomasz (4TA – technik logistyk)
  14. Mrówka Kacper (4TA – technik logistyk)

Lista rezerwowa:

  1. Skwarek Zuzanna (3TA – technik logistyk)
  2. Dąbrowska Amelia (3TA – technik logistyk)
  3. Kubik Filip (3TB – technik budownictwa)
  4. Kliś Gracjan (3TB – technik budownictwa)
  5. Łukianowski Hubert (3TB – technik budownictwa)
  6. Gruszka Oliwia (4TA – technik logistyk)


Praktyki w Norden

GRUDZIEŃ 2023

OGŁOSZENIE REKRUTACJI

Dyrektor Zespołu szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie Barbara Howis ogłasza rekrutację do projektu pt „Praktyki w Norden szansą na lepszy start” realizowanego w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” ze środków programu FERS na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia zawodowe wspófinansowanego przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Rekrutacja rozpoczyna się 11 grudnia 2023 r. a kończy 31 stycznia 2024 r.

  1. Rekrutację przeprowadza komisja 4-osobowa w składzie: Przewodniczący: Renata Burzała (kierownik szkolenia praktycznego, język niemiecki); Członkowie: Marta Papiernik (zastępca dyrektora, pedagog), Ewa Brajer (przedmioty zawodowe hodowla rolno-zwierzęca, język niemiecki), Piotr Stryjakiewicz (przedmioty zawodowe budowlane),
  2. Proces rekrutacji obejmuje:
    • złożenie formularza zgłoszeniowego o zakwalifikowanie do udziału w projekcie wraz z wymaganymi dokumentami w terminie do 22.12.2023 w sekretariacie szkoły;
    • akceptację wniosku przez Komisję Rekrutacyjną.
  3. Uczeń ubiegający się o udział w projekcie w wyznaczonym terminie powinien złożyć w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:
    • formularz zgłoszeniowy (załącznik 1);
    • zgodę rodziców (załącznik 2);
    • zgodę na przetwarzanie danych osobowych (załącznik 3);
    • oświadczenie zdrowotne - (załącznik 4).
  4. Proces rekrutacji zostanie zakończony sporządzeniem przez Komisję Rekrutacyjną listy osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz listy rezerwowej, zostaną one umieszczone na tablicy informacyjnej w szkole.
  5. Uczeń ubiegający się o udział w projekcie w sekretariacie szkoły może odebrać pełną dokumentację rekrutacji:

    • Regulamin rekrutacji uczestników ZSP Nr 2 w Kępnie,
    • formularz zgłoszeniowy (załącznik 1);
    • zgodę rodziców (załącznik 2);
    • zgodę na przetwarzanie danych osobowych (załącznik 3);
    • oświadczenie zdrowotne - (załącznik 4);


INFORMACJE PODSTAWOWE O PROJEKCIE

LISTOPAD 2023

Praktyki w Norden szansą na lepszy start

Tytuł projektu: Praktyki w Norden szansą na lepszy start,

Numer umowy o udzielenie dotacji: 2022-1-PL01-KA122-VET-000068790

Przyznany/zadeklarowany budżet: 139 952,52 PLN i obejmuje dofinansowanie w proporcji 82,52% budżet środków europejskich i 17,48% ´środków budżetu krajowego.

Narodowa Agencja: PL01 - Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

OID organizacji: E10037217

Pełna nazwa: Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie

Program: „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” ze środków programu FERS na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia zawodowe wspófinansowanego przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Zaproszenie do składania wniosków: 2022

Data rozpoczęcia projektu: 10.12.2023

Koniec projektu: 09.12.2024

Czas trwania projektu (miesiące): 12 miesięcy

Zadania, działania realizowane w ramach projektu:

  1. Promocja projektu - komunikaty przez radiowęzeł, strona internetowa szkoły, gablota
  2. Przygotowanie praktyk
    • potwierdzenie/aktualizacja odpowiednich zakładów pracy,
    • informacja o możliwości wyjazdu na zagraniczną praktykę – spotkanie promocyjne
    • rekrutacja uczniów na praktykę
    • przygotowanie językowe, kulturowe oraz psychologiczne uczestników do pobytu za granicą
    • zakup materiałów dydaktycznych
  3. Umowy - podpisanie umów przez wszystkie strony
  4. Przeprowadzenie praktyki (wyznaczenie opiekunów, przygotowanie zakwaterowania i wyżywienia, przygotowanie transportu i polis ubezpieczeniowych, bieżąca ewaluacja programu praktyki, udział praktykantów w wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych w czasie trwania praktyki, podsumowanie praktyk – ewaluacja końcowa, sprawdzenie dzienniczków praktyk, ocena sprawozdania uczniów po praktyce, przygotowanie prezentacji z przebiegu praktyki, potwierdzenie nabytych umiejętności - wydanie certyfikatów, certyfikaty "Europass - Mobility").
  5. Monitoring projektu (stały kontakt opiekuna praktyk ZSP Nr 2 z koordynatorem, wizyta delegacji monitorującej, zakwaterowanie i wyżywienie delegacji monitorującej, transport i polisa ubezpieczeniowa, bieżąca kontrola dzienniczków praktyk, doradztwo w przygotowaniu sprawozdania i prezentacji z praktyki).
  6. Upowszechnianie realizacji projektu ( prasa lokalna, media, informacje na stronie internetowej szkoły - na bieżąco, seminaria podsumowujące praktyki zagraniczne, gablota szkolna).
  7. Sprawozdanie budżetowe (określenie wydatków związanych z realizacją projektu, pozyskanie środków finansowych na realizację projektu, sporządzenie sprawozdania budżetowego zgodnie z terminem).

Grupa docelowa: uczniowie Technikum Nr 2 w Kępnie uczących się w zawodach technik logistyk, technik agrobiznesu, technik budownictwa.

Cele projektu:

Rezultaty projektu:


Praktyki w Norden

LISTOPAD 2023

Praktyki w Norden szansą na lepszy start


LOWE abroad

WRZESIEŃ 2021

Kurs dla kadry Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji (LOWE) na Litwie w ramach projektu ERASMUS+ dla nauczycieli ZSP nr 2 w Kępnie.

W dniach od 23.08 do 27.08.2021r. w Szawle na Litwie pani Ewa Jobczyk - nauczyciel naszej szkoły i animator LOWE w Kępnie (Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji) brała udział w mobilności kadry edukacji dorosłych w ramach programu ERASMUS+. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu LOWE abroad – non-vocational adult education and learning communities, programu: Erasmus+, Akcja I: Mobilność Kadry Edukacji Dorosłych.

Projekt „LOWE za granicą - wsparcie niezawodowej edukacji osób dorosłych oraz społeczności uczących się” jest powiązany z projektem „modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych” zrealizowanym przez Fundację „OIC Poland” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER). Brali w nim udział przedstawiciele kadry z 11 Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji LOWE z różnych stron Polski.

Celem projektu jest poprawa kompetencji kadry ośrodków LOWE potrzebnych do wspierania uczenia się osób dorosłych (dorosłych słuchaczy) i rozwój współpracy międzynarodowej w tym obszarze. Wyjazd zorganizowała Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie. Szkolenie odbyło się u Partnera Projektu: VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras (ŽISPB NGO Human Resources Monitoring and Development Bureau) w Szawle na Litwie. Do pięciodniowego kursu dołączone były 2 dodatkowe dni na podróż. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 9:30 - 17:00. Kurs obejmował m.in.: analizę potrzeb szkoleniowych i rynku pracy, aktywne metody pracy i coaching w pracy z osobami w niekorzystnej sytuacji społecznej, tworzenie przyjaznego środowiska uczenia się dla dorosłych słuchaczy, odczytywanie mowy ciała dorosłych słuchaczy w celu usprawnienia komunikacji i procesu uczenia się. Ciekawym doświadczeniem było poznanie metod pracy z dorosłymi, niezmotywowanymi osobami oraz sposobów radzenia sobie z trudnymi dorosłymi uczniami jak również wprowadzenie do metody Teatr Forum i wykorzystanie jej jako sposobu rozwiązywania problemów, zwłaszcza w kształceniu dorosłych. Organizator szkolenia, Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie, zadbała nie tylko o stronę merytoryczną szkolenia, ale uczestnikom projektu zapewniła możliwość poznania kultury regionu Szawle, jego zabytków oraz historii.

Zdjęcia z wydarzenia  


LOWE abroad

LUTY 2020

LOWE- Szkolenia w Hiszpanii w ramach projektu ERASMUS+ dla nauczycieli ZSP nr 2 w Kępnie.

W dniach od 16.02 do 22.02. 2020r. pani Edyta Tecław - nauczyciel naszej szkoly i koordynator LOWE w Kępnie (Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji) brała udział w mobilności kadry edukacji dorosłych w ramach programu ERASMUS +. Szkolenie odbyło się w miejscowości REUS w Hiszpanii i brali w nim udział przedstawiciele kadry administracyjnej z 11 Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji LOWE z różnych stron Polski. Program szkolenia dotyczył funkcjonowania, komunikacji z lokalnym rynkiem i finansowania instytucji szkoleniowych w Hiszpanii, co pozwoliło porównać warunki u nas i partnerów projektu, a także wymienić się doświadczeniem. Organizator szkolenia, Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie, zadbała nie tylko o stronę merytoryczną szkolenia, ale uczestnikom projektu zapewniła możliwość poznania kultury regionu Katalonii, jej zabytków oraz historii. Wcześniej w REUS w terminie 18-22 listopada 2019r. szkolenie „ Dobre praktyki i strategie w edukacji dorosłych o niskich kwalifikacjach” odbyła pani Barbara Gruszka – trener LOWE. Kolejne wyjazdy odbędą się na Litwę w marcu i w maju b.r. Nauczyciele ZSP Nr 2 w Kępnie poznają tamtejsze strategie edukacyjne i funkcjonowanie podobnych ośrodków, jak w Polsce.

Zdjęcia z wydarzenia  


PAŹDZIERNIK 2019

Seminarium podsumowujące projekt "Do Norden po nowe doświadczenia zawodowe"

7 października 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyło się seminarium podsumowujące projekt "Do Norden po nowe doświadczenia zawodowe" zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Seminarium zostało przygotowane przez młodzież uczestniczącą w projekcie pod kierunkiem opiekunów: Ewy Jobczyk,Darii Brajer-Działak, Renaty Burzały i Piotra Krymca. W seminarium uczestniczyli: Starosta Powiatu Kępińskiego w Kępnie - Robert Kieruzal, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Iwona Rataj, przedstawiciele lokalnych mediów oraz pracodawcy uczestniczący w projekcie, rodzice, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie.


MAJ 2019

Nasi uczniowie już w Norden!

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły w ramach projektu ERASMUS+ odbywają praktyki w Norden (nad Morzem Północnym w Niemczech).

Przez trzy tygodnie (19.05.2019 - 08.06.2019), zdobywają doświadczenia w niemieckich firmach i gospodarstwach (technik mechanik: BMW, VW, Opel, technik budownictwa: lokalne firmy budowlane i technik agrobiznesu: lokalne gospodarstwa).


STYCZEŃ 2019

Wyniki rekrutacji na wyjazd do Niemiec

Zapraszamy zainteresowane osoby o zapoznanie się z wynikami rekrutacji na praktyki zawodowe do Niemiec w ramach projektu: Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


LOWE abroad

STYCZEŃ 2019

Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie ogłasza rozpoczęcie rekrutacji uczestników do projektu pn. "LOWE abroad - non-vocational adult education and learning communities" realizowanego w ramach programu Erasmus+, Akcja 1 Mobilność Kadry Edukacji Dorosłych.

Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie ogłasza rozpoczęcie rekrutacji uczestników do projektu pn. „LOWE abroad – non-vocational adult education and learning communities” realizowanego w ramach programu Erasmus +, Akcja I: Mobilność Kadry Edukacji Dorosłych w ramach sektora Edukacji Dorosłych, nr umowy 2018-1-PL01-KA104-049792.

Projekt „LOWE za granicą - wsparcie niezawodowej edukacji osób dorosłych oraz społeczności uczących się” jest powiązany z projektem „modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych” zrealizowanym przez Fundację „OIC Poland” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER).

Projekt LOWE za granicą zakłada poprawę kompetencji kadry ośrodków LOWE potrzebnych do wspierania uczenia się osób dorosłych (dorosłych słuchaczy) i rozwój współpracy międzynarodowej w tym zakresie poprzez realizację zagranicznych wyjazdów edukacyjnych kadry LOWE tj. koordynatorów, animatorów oraz trenerów oraz kadry Fundacji „OIC Poland”.

Planowane działania edukacyjne podczas mobilności obejmują wyjazdy zagraniczne w formie kursów za granicą wynikające z potrzeb w zakresie poprawy jakości pracy, poszerzenia oferty i umiędzynarodowienia organizacji. Kursy zostaną zorganizowane w organizacjach zajmujących się niezawodową edukacją dorosłych na Litwie oraz w Hiszpanii w okresie od września 2019 roku do maja 2020 roku.


GRUDZIEŃ 2018

Ruszyła rekrutacja uczniów do projektu "Do Norden po nowe doświadczenia zawodowe"

Rozpoczynamy rekrutację uczniów do projektu "Do Norden po nowe doświadczenia zawodowe" realizowanego w ramach Projektu: Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.


27 września 2018

Seminarium podsumowujące wyjazdy do Włoch

27 września 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbyło się seminarium podsumowujące projekt pt: "Do Włoch po nowe doświadczenia zawodowe" został zrealizowany w ramach Programu Erasmus+ Akcja 1 i 2.


28 maja 2018

Druga grupa nauczycieli we Włoszech

W dniach 12-16 lutego br. sześciu nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w obserwacji pracy włoskich szkół i zakładów pracy (job shadowing) Było to możliwe dzięki projektowi ze środków Unii Europjeskiej Erasmus+ Akcja 1.


MARZEC 2018

Po raz piewrszy we Włoszech

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie już po raz siódmy odbyli 3-tygodniową praktykę zawodową w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS +, tym razem we Włoszech. W projekcie uczestniczyło 15 uczniów ZSP Nr 2 w Kępnie, którzy w terminie od 5 - 23 marca 2018 roku odbyli praktyki zawodowe we włoskich firmach: samochodowych, budowlanych i logistycznych współpracujących z Sistema Turismo. Praktyka ta była integralną częścią szkolenia zawodowego w Polsce.


LUTY 2018

Job shadowing w Rimini

W dniach 12-16 lutego br. sześciu nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w obserwacji pracy włoskich szkół i zakładów pracy (job shadowing) Było to możliwe dzięki projektowi ze środków Unii Europjeskiej Erasmus+ Akcja 1.