MECHANIK

POJAZDÓW

SAMOCHODOWYCH

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Jak zapewne wiesz, ilość pojazdów na naszych drogach lawinowo wzrasta. Rośnie zapotrzebowanie na usługi w branży samochodowej, brakuje wykwalifikowanych fachowców, co potwierdzają statystyki urzędów pracy.

Decydując się na ten zawód gwarantujesz sobie pracę w przyszłości i zadowolenie z własnego wyboru.

„Wybierasz to co lubisz robić i czym się interesujesz”.

Nauka w naszej szkole to:

CZEGO BĘDZIESZ SIĘ UCZYĆ

Szkoła nasza jest odpowiednio przygotowana pod względem technicznym, posiada nowoczesną bazę dydaktyczną i samochody. Możesz zdobyć nie tylko bardzo szerokie wykształcenie motoryzacyjne, ale nabyć umiejętności związane z obsługą specjalistycznych programów diagnostycznych, narzędzi, maszyn i urządzeń. Uczniowie odbywają praktyki w zakładach pracy naszego regionu. Organizujemy coroczne wycieczki na Motoryzacyjne Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz do wielu fabryk motoryzacyjnych w Polsce, np.: VW Poznań, Opel Gliwice, Fiat Tychy, Solaris itp.

Perspektywy i możliwości zatrudnienia:

Ponadto zawód ten otwiera drogę do zdobycia uprawnień i pracy jako diagnosta samochodowy w Stacjach Kontroli Pojazdów.

WNIOSEK O PRZYJĘCIE

ZAŚWIADCZENIE O PRZYJĘCIU NA ZAJĘCIA PRAKTYCZNE