TECHNIK

POJAZDÓW

SAMOCHODOWYCH

Jak zapewne wiesz, ilość pojazdów na naszych drogach lawinowo wzrasta. Rośnie zapotrzebowanie na usługi w branży samochodowej, brakuje wykwalifikowanych fachowców, co potwierdzają statystyki urzędów pracy. Decydując się na ten zawód gwarantujesz sobie pracę w przyszłości i zadowolenie z własnego wyboru – „wybierasz to co lubisz robić i czym się interesujesz”.

Czego się nauczysz: Szkoła nasza jest odpowiednio przygotowana pod względem technicznym, posiada nowoczesną bazę dydaktyczną i samochody. Możesz zdobyć nie tylko bardzo szerokie wykształcenie motoryzacyjne, ale nabyć umiejętności związane z obsługą specjalistycznych programów diagnostycznych, narzędzi, maszyn i urządzeń. Uczniowie odbywają praktyki w zakładach pracy naszego regionu. Uczestniczymy w praktykach zagranicznych, które odbywają się w Niemczech i Włoszech. Organizujemy coroczne wycieczki na Motoryzacyjne Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz do wielu fabryk motoryzacyjnych w Polsce, np.: VW Poznań, Opel Gliwice, Fiat Tychy, Solaris...

Perspektywy i możliwości zatrudnienia:

Ponadto zawód ten otwiera drogę do:

Przykładowe przedmioty zawodowe:

W trakcie nauki przystąpisz do dwóch egzaminów w tzw. kwalifikacjach, a są nimi: MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych (egzamin pod koniec II półrocza klasy IV) i MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych (egzamin pod koniec I półrocza klasy V).

My kształcimy w zawodzie technik pojazdów samochodowych, to nie to samo co technik mechanik!

Nasi uczniowie w działaniu

WNIOSEK O PRZYJĘCIE