ŚLUSARZ

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

To jeden z najstarszych, podstawowych zawodów technicznych, dający możliwość zatrudnienia w przemyśle maszynowym, drzewnym, budownictwie, transporcie czy rolnictwie, zarówno w Polsce jak i za granicą (bardzo poszukiwany ślusarz – spawacz).

Nauka w szkole trwa 3 lata. Lekcje teoretyczne z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych odbywają się w szkole, natomiast umiejętności praktyczne uczniowie zdobywają u pracodawców.

Nauka w naszej szkole to:

CZEGO BĘDZIESZ SIĘ UCZYĆ

Jeśli zdecydujesz się kształcić w naszej szkole, przygotujemy Cię do pracy związanej z wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, pracy w zakładach mechanicznych i jednostkach technologicznych. Wyposażymy Cię w fachową wiedzę i umiejętności wykorzystywania nowoczesnych technik produkcji mechanicznej, spawalnictwa czy obróbki skrawaniem.

Szkoła nasza jest odpowiednio przygotowana pod względem technicznym, posiada nowoczesną bazę dydaktyczną. Możesz zdobyć umiejętności związane z obsługą specjalistycznych narzędzi, maszyn i urządzeń. Uczniowie odbywają praktyki w zakładach pracy naszego regionu. Organizujemy coroczne wycieczki na Motoryzacyjne Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz do wielu fabryk.

Potencjalni pracodawcy: Famet - Kępno, Propart - Kępno, Stigelmeyer-Hanulin, Ponar Remo, ZUM-Kępno, Wutech- Kępno, ZW MIX-Gola, Jędryca - Trzcinica, ZM Progress- Nowa Wieś Książęca, Nowak-Olszowa, Dziergwa-Kępno, Metalex-Grębanin.

WNIOSEK O PRZYJĘCIE

ZAŚWIADCZENIE O PRZYJĘCIU NA ZAJĘCIA PRAKTYCZNE