PROFiLAKTYKA

Spotkanie z dietetykiem

Anna Matysiak, 20 października 2015

Dnia 20 października w naszej szkole odbyło się spotkania dziewcząt z panią dietetyk Dominiką Parzonką. Spotkanie odbyło się w związku ze zbliżającym się 24 października Dniem Walki z Otyłością. Udział w nim wzięło 37 dziewcząt, które mają trudność z utrzymaniem prawidłowej wagi oraz tych, które były zainteresowane tematem. Na pierwszym spotkaniu pani Dominika rozmawiała z dziewczętami m.in. o tym, jakie są przyczyny otyłości,o tym, co powinno znaleźć na naszych talerzach, jak obliczyć wskaźnik BMI. Przedstawiła ciekawostki oraz dane statystyczne, które mówią że:

• otyłość w Polsce sięga 60% u mężczyzn i 50% u kobiet,
  • najszybciej tyją dzieci w wieku 11 lat,
  • mamy 70% szans na bycie otyłym, jeżeli nasi rodzice też są otyli,
  • ogromne ilości cukru w wielu produktach oraz napojach np. w szklance coca-coli jest go aż 7 łyżeczek.

Kolejne, ostatnie spotkanie zaplanowane jest 27 października, a będzie na nim mowa o tym, co wybierać idąc na zakupy, degustacja mało znanych produktów, przepisy kulinarne i inne.