PROFiLAKTYKA

Programy profilaktyczne zrealizowane w roku szkolnym 2016/2017

STOP! HCV to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest zwiększenie wiedzy na temat zagrożeń i profilaktyki zakażeń wirusem HCV.

"Wybierz Życie - Pierwszy Krok" - to program edukacyjny, zwiększający poziom wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy i roli wirusa HPV w jego powstawaniu.

1 CZERWCA 2017

Spotkanie z policjantem

31 MARCA 2017

Dnia 31.03.2017r. odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych i drugich z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie sierżantem Filipem Ślękiem. Tematem spotkania była cyberprzemoc oraz bezpieczeństwo w sieci.

Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważny jest to problem we współczesnym świecie. Nasz gość scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy, wyjaśnił dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób. Radził, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy, oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Przekazał wiele informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich ilustrując je odpowiednimi przykładami.

KONKURS PROFILAKTYCZNY ph "Życie bez uzależnień".

Każda klasa zobowiązana jest do przygotowania plakatu promującego życie bez uzależnień oraz zdjęcia klasy z wychowawcą wraz z plakatem. Prace plastyczne w formie plakatu ( plakat powinien zawierać hasło, dowolna technika, format A1). Prace konkursowe powinny być związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom.

W konkursie oceniane będą:

• profilaktyczny przekaz treści,
  • estetyka plakatu,
  • kreatywność, oryginalność i pomysłowość
  • zdjęcie z wychowawcą.

Plakaty oraz zdjęcia w formie elektronicznej należy dostarczyć do 30.03.2017r. do p. Bogusława Draba lub p. Alicji Bacińskiej.

2 MARCA 2017

Jak alkohol zakłóca rozwój emocjonalny młodzieży?

10 GRUDNIA 2016

Polecamy lekturę fragmentu książki "Pomóż uzależnionym!", autorstwa Mariana Łakomskiego.

Spotkanie z dietetykiem

Dnia 20 października w naszej szkole odbyło się spotkania dziewcząt z panią dietetyk Dominiką Parzonką. Spotkanie odbyło się w związku ze zbliżającym się 24 października Dniem Walki z Otyłością. Udział w nim wzięło 37 dziewcząt.

20 PAŹDZIERNIKA 2015

Daj sobie szansę!

7 PAŹDZIERNIKA 2015

Dnia 7.10.2015r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z dziewczętami klas I TA, I TC, 2d, 3b dotyczące profilaktyki choroby nowotworowej piersi. W ramach programu "Daj sobie szansę!" Stowarzyszenie Kępińskiego Klubu "Amazoneki" zorganizowało spotkanie - warsztaty dla uczennic naszej szkoły.

BIORĄC- NIE JESTEŚ SOBĄ!

Uważaj! Nie daj się oszukać przez sklepy internetowe oferujące "nowe narkotyki" - Designer Drugs (DD), Research Chemicals (RC), do niedawna nazywane "dopalaczami". Są one wyjątkowo niebezpieczne.

WRZESIEŃ 2015

PODSUMOWANIE REALIZACJI PROGRAMÓW PROFILAKTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

STOP! - HCV

MAJ 2015

STOP! HCV – ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest zwiększenie wiedzy na temat zagrożeń i profilaktyki zakażeń wirusem HCV.

HCV jest to wirus zapalenia wątroby typu C (zwany cichym zabójcą) powodujący przewlekłą chorobę wątroby WZW C, która nieleczona może prowadzić do marskości oraz rozwoju raka.

ARS – CZYLI JAK DBAĆ O MIŁOŚĆ?

ARS – CZYLI JAK DBAĆ O MIŁOŚĆ? to program profilaktyczny w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

Program składał się z trzech części...

KWIECIEŃ 2015

PROGRAM ZAJĘĆ DODATKOWYCH DLA DZIEWCZĄT Z NADWAGĄ

KWIECIEŃ/MAJ 2015

Dziewczęta objęte programem, aktywnie spędzały czas na zajęciach, odbywających się raz w tygodniu. A była to m.in. gimnastyka podstawowa, aerobik, step-aerobik, stretching, ćwiczenia relaksujące. Poza tym nauczyły się kontrolować własną masę ciała, obliczać BMI, przeprowadzać proste testy sprawności fizycznej.

Zajęcia prowadziła Anna Matysiak.