Seminarium podsumowujące praktyki młodzieży niemieckiej w Kępnie

Piotr Krymiec, 11 marca 2016

W piątek 11 marca br. odbyło się seminarium podsumowujące trzytygodniowe praktyki młodzieży niemieckiej w Kępnie.

W projekcie uczestniczyło 12 uczniów i dwóch (wymiennie) opiekunów. Praktyki odbywały się u loklnych przedsiębiorców ("DAN MAR" Usługi Budowlane - Marek Stryjak (2os.), Mechanika pojazdowa - Marek Czekała (1os.), P.H.U. "PERFEKT" - Jacek Norkiewicz (1os.)) i w Przedszkolu Sióstr Boromeuszek (8os).

Podczas semianarium uczniowie omówili trzy tygodnie spędzone w Polsce, zarówno ten w pracy jak i czas wolny. Cenne dla słuchaczy były różnice zaobserwowane przez praktykantów, pomiędzy polskimi i niemeckimi warunkami pracy i nawykami pracy. Z ich relacji wynikało, że pobyt w Polsce to nie tylko praktyka zawodowa, ale również pokonywanie barier językowych, nauka języka polskiego, poznawanie regionu, jego kultury i obyczajów

Seminarium zwieńczyły podziękowania dla pracodawców i dyrektora szkoły. Największe wrażenie wywarł podarunek, który otrzymał w podzięce od niemieckiego opiekuna Uwe Fischera dyrektor - drzewo i tablicę pamiątkową, które od razu zostało posadzone.

Wideorelacja Radia Sud