Pożegnanie maturzystów

Piotr Krymiec, 26 kwietnia 2019

Dziś młodzież klas czwartych Technikum Nr 2 i słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, zakończyła kolejny etap edukacyjny. Mury ZSP Nr 2 opuściło 97 uczniów i słuchaczy, w zawodach: technik pojazdów samochodowych - 8 osób, technik logistyk - 22 osoby, technik budownictwa - 26 osób, technik agrobiznesu - 22 osoby, liceum ogólnokształcące - 19 osób. Już za tydzień, większość z nich zmierzy się z wyzwaniami maturalnymi.

Podczas uroczystości w sposób szczególny pożegnano uczniów, którzy w całym czteroletnim okresie kształcenia wyróżniali się pod kątem naukowym, sportowym, czy społecznym.

Świadectwo z wyróżnieniem i list pochwalny otrzymały następujące osoby: z klasy IV TB: Natalia Nawrot, Klaudia Hoja, Klaudia Mucha, Natalia Paradowska, Małgorzata Warzecha i Klaudia Michlik. Z klasy IV TC: Dembny Szymon, Maryniak Kamil, Piskuła Maciej, Rozik Klaudia, Sarnowska Paulina i Kopeć Piotr.

Ponadto listy pochwalne otrzymali z klasy IV TA: Możdżanowska Natalia, Parzonka Hanna, Kibort Jakub i Musiała Aldona, z klasy IV TB: Lenart Katarzyna, Zawada Kinga, Wróbel Julia, Ilski Marcin i Glińska Patrycja, z klasy IV TC: Gosek Dawid, Kwaśniewski Kamil, Otręba Kacper, Siwek Marcin, Bilicki Jakub, Chmiel Monika, Mazur Patryk, Skiba Dominik i Wrzalski Błażej i z klasy III LO: Sola Weronika i Młynarczyk Patryk.

Za osiągnięcia sportowe wyróżniono z klasy IV TA: Parzonkę Hannę, Strąka Jakuba i Tomaszewskiego Kamila, z klashy IV TB: Julię Wróbel i Patrycję Glińską, z klasy IV TC: Kamila Kwaśniewskiego i Błażeja Wrzalskiego.

Za pracę na rzecz szkoły (Samorząd Uczniowski) i klasy uhonorowano 10 absolwentów z klasy IV TA: Możdżanowska Natalia, Parzonka Hanna, Strąk Jakub, Myszak Marta, Kowal Klaudia, Niechciał Julia, Jędrzejak Patrycja, Domagała Alan, Barczok Łukasz, Sutowicz Marcin i dwóch z klasy IV TC: Makosch Jakub, Przybył Nikodem.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych.

Następnie delegacja abiturientów podziękowała wszystkim pracownikomm szkoły za opiekę, wychowanie i edukację przez minione cztery lata. W zamian ofiarowali na ręce dyrektora pamiątkowe tabla.

Akademię zakończyli uczniowie klas trzecich, którzy w programie kabaretowo-woklanym pożeganli starszych kolegów i koleżanki.